8 Şubat'ta kar tatili olan iller açıklandı!

7 Şubat 2016 Pazar  22:02

Yurdun doğu kesimlerinde soğuk ve kar yağışı etkili. Soğuk ve kar yağışlı hava nedeniyle Kars, Bayburt ve Ağrı'da eğitime 1 gün ara verildi. Muş'ta bazı okullarda ve Sivas'ın Altınyayla ve Gölova ilçelerinde de eğitime bir gün ara verildi.KARS'TA OKULLAR 1 GÜN TATİLKars Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, merkez ve ilçeler ile bunlara bağlı köylerde ilk, orta ve lise dereceli okulların 8 Şubat Pazartesi bir gün süre ile tatil edildiği duyuruldu. Ayrıca kamuda çalışan engelli ve hamileler de 8 Şubat günü izinli sayılacak.BAYBURT'TA 8 ŞUBAT TATİLBayburt Valiliği de yaptığı açıklamada, "2015-2016 eğitim öğretimin yılı ikinci dönemin başlayacağı 08.02.2016 Pazartesi günü yoğun kar yağışı nedeniyle ilimiz merkez ve köylerde bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerde bir gün süre ile eğitime ara verilmiş olup, 2015-2016 eğitim öğretim yılına 09.02.2016 Salı günü başlanacaktır. Ayrıca, kamu kesiminde görev yapan engelli vatandaşlar ile hamile bayan personeller için Vali Odabaş'ın talimatları doğrultusunda 08.02.2016 Pazartesi günü bir gün süre ile idari izinli sayılacaklardır." denildi.AĞRI'DA OKULLAR 1 GÜN TATİLAğrı Valiliği de akşam saatlerinde yazılı bir açıklama yaparak il merkezi ve tüm ilçelerdeki bütün okulların 8 Şubat Pazartesi günü tatil edildiğini duyurdu.KAPALI KÖY OKULLARINDA EĞİTİME ARA VERİLDİMuş'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı okullarda eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, yaptığı açıklamada, il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim veren okullarla yolu yağış nedeniyle kapalı olan köy okullarında eğitime ara verildiğini bildirdi. Yarı yıl tatilinin ardından 8 Şubat günü yoğun kar nedeniyle belirtilen okullarda eğitime bir gün ara verildiğini aktaran Arslan, "Muş il merkezi ve ilçe merkezlerinde eğitime devam edilecek. Sadece il geneli yolu kapalı köy ve beldelerle taşımalı eğitime bir gün ara verilmiştir" dedi.


SİVAS'IN ALTINYAYLA VE GÖLOVA İLÇELERİNDE EĞİTİME ARA VERİLDİSivas'ın Altınyayla ve Gölova ilçelerinde sömestir tatilinin ardından eğitim, kar yağışı nedeniyle bir gün gecikmeli başlayacak. Gölova Kaymakamlığından yapılan açıklamada, etkili kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ve bağlı köylerde eğitime 8 Şubat Pazartesi ara verildiği belirtildi. Altınyayla ilçesinde de olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın eğitim yapılmayacağı duyuruldu. Söz konusu ilçelerde kamuda çalışan gaziler, engelli ve hamilelerin de yarın izinli sayılacağı ifade edildi. Öte yandan, Kangal ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için eğitime yarın ara verildiği kaydedildi.ARDAHAN VE TUNCELİArdahan'ın Göle ve Tunceli'nin Ovacık ilçesinde yoğun kar yağışı dolayısıyla yarıyıl tatilinin ardından eğitim öğretime bir gün gecikmeli başlanacak.

Göle ve Ovacık kaymakamlıklarından yapılan açıklamaya göre, devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle her iki ilçe genelinde 8 Şubat Pazartesi tüm okullar tatil edildi.

Açıklamalarda ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile memurların aynı gün idari izinli sayılacağı kaydedildi.Sayfa Adresi: http://www.habera.com/8-Subat-ta-kar-tatili-olan-iller-aciklandi--haberi-218053.html