Günün Haberleri   |   Giriş sayfam yap   |   Favorilere ekle   |   Künye   |   İletişim   |   Sitene haber ekle

   GÜNDEM

ANKARA
Değiştir
  Bugün   Cumartesi   Pazar
13 / 29 °C 17 / 27 °C 15 / 28 °C
 
  HABER VİDEO GALERİ FOTO GALERİ GAZETELER RÜYA TABİRLERİ BİLGİ YARIŞMASI
  ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR MAGAZİN DÜNYA YAŞAM MEDYA SAĞLIK KÜLTÜR & SANAT EĞİTİM TEKNOLOJİ  
 
   
  Facebook'a yeni özellik geldi  
 
   
  46 Yok Olan dizisi ne zaman final yapacak?  
 
   
  Lucescu'nun yeni takımı belli oldu  
 
   
  20 yıllık Beyaz Show bitiyor mu?  
 
   
  PFDK Selçuk İnan'a cezayı kesti!  
 
 

Taşeron işçiler son dakika haberleri (3 Haziran 2013)

Taşeron işçiler son dakika haberleri (3 Haziran 2013)
 
Taşeron işçiler son dakika haberleri (3 Haziran 2013) Taşeron işçilerin kadro mücadelesi sürüyor! Taşeron işçiler için ümit var mı?, Taşeron işçilerin dertlerine çözüm bulunabilecek mi? Taşeron işçiler kadro alabilecek mi? Taşeron işçilerin kadro taleplerine sözleşme ile karşılık veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ise eleştirilerin hedefinde!
 
3 Haziran 2013 Pazartesi - 09:22

Taşeron işçiler son dakika haberleri (3 Haziran 2013) Taşeron İşçi Dernekleri Federasyonu, taşeron sistemi bitirmek için yeni bir imza kampanyası başlattı. Şu ana kadar binlence kişi, bakanlığa göndermek için online imza atıyor! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın çalışmasına göre, şu anda her yıl girdi çıktı yapılması nedeniyle kıdem tazminatı hakkı kazanamayan işçilerin sorunu çözülecek.

Taşeronlaşma ve taşeron işçileri yıllardır çalışma hayatının gündemini meşgul ediyor. 585 bini kamuda olmak üzere bir milyonun üzerinde taşeron işçisi mevcut. İş mahkemelerinde on binlerce taşeron davası devam ediyor. Taşeron işçiler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'ten sözleşmeli kadro istiyor. Belediye sözleymelilerin kadroya geçirileceğini belirten taşeron işçiler, sözleşmeli personel ile farklarının bulunmadığını, çalıştıkları şirketlerde iş garantilerinin olmadığını söylüyor!

Açılacak davalar da kapıda. Taşeron ilişkisinin muvazaalı (göstermelik) olduğu durumlarda mahkemeler bütün sorumluluğu asıl işverene yüklüyor ve tazminatlar gündeme geliyor. Sadece kamu kurumlarının taşeron işçileri için iki milyar liraya yakın tazminat ödemesi söz konusu.

Sayın Faruk Çelik'in inisiyatifiyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bir süredir taşeron konusu üzerinde çalışıyor. Tespit edilen sorunlara, yargı kararları ve dünya uygulamaları doğrultusunda çözüm paketi oluşturuldu. Paketin yasalaşması halinde taşeron işçileri için en fazla gündeme gelen 8 konuda çözüm sağlanmış olacak.

1. Kapsam netleşiyor

Yeni düzenlemede hangi işlerin taşerona verilebileceği konusu net olarak düzenlenecek. Böylece muvazaalı taşeronlaşmanın önüne geçilmesi hedefleniyor.

2. Kanuna aykırı taşeronlaşmaya son

Kanunda belirtilen konuların dışında taşeron işçisi istihdam edilirse, bu işçiler asıl işverenin işçisi kabul edilecek. Ancak bu konuda kararı idare değil yargı verecek. Şu an müfettiş raporuyla muvazaa tespiti yapılabiliyor.

3. Yıllık izinde hak kaybı olmayacak

Şu an özellikle kamudaki taşeron işçileri, her yıl taşeronun değişmesi sebebiyle yıllık izin kullanamıyor. Yeni sistemde izinler ilk işe giriş tarihine göre hesaplanacak. Taşeron firma değişse bile izin hakkı önceki çalışmalar da dikkate alınarak hesaplanacak.

4. Kıdem tazminatı korunacak

Mevcut uygulamada yine taşeron şirketlerin her yıl değişmesi sebebiyle taşeron işçiler kıdem tazminatına hak kazanamıyor. Yeni sistemde işçilerin kıdem tazminatı fonda tutulacak. Ayrıca kamu ihalelerinde kıdem tazminatı için ayrı kaynak verilecek. Taşeron işçisi ne zaman ayrılırsa ayrılsın tazminatını alabilecek.

5. İş güvenliğinde boşluk olmayacak

İş sağlığı ve güvenliği uygulamalarında taşeron işçisi ile asıl işveren işçisi arasında fark olmayacak. Asıl işveren her iki işçiye karşı da eşit sorumlulukta olacak. Mevcut uygulamada dolaylı olarak yer alan sorumluluk, "doğrudan sorumluluk" haline getiriliyor.

6. Ücretten kaçış yok

Asıl işveren, her ay taşeron tarafından işçilere ücretin ödenip ödenmediğini kontrol edecek. Ödenmeyen ücretleri kendisi ödeyecek ve taşeronun hesabından kesecek. Şu an pek çok işyerinde fiilen uygulanan durum bir anlamda yasal zemine kavuşmuş olacak.

7. Ücretler eşit olacak

Taşeron işçilerinin ücreti,asıl işverenin işçileri emsal alınarak belirlenecek. Mahkemeler de ücret takdir ederken, asıl işverenin ödediği ücretleri emsal kabul edecek. Böylece asıl işverenin 3000 TL ücret ödediği bir iş için taşeron asgari ücretli işçi çalıştıramayacak.

8. İhaleler en az üç yıllık olacak

Kamuda temizlik, güvenlik ve ulaştırma gibi işler için her yıl ihaleye çıkılıyor. Bu durumda taşeron işçisi pek çok haktan mahrum kalıyor. Bundan sonra ihaleler en az üç yılda bir yapılacak. Böylece taşeron işçisinin kıdeme bağlı hakları koruma altına alınmış olacak.Taşeron işçilere kadro için yapılacak düzenleme talepleri ayyuka çıkmış iken hükümet şimdilik bu haykırışları görmezden geliyor. Taşeron işçilerden gelen binlerce yoruma bakıldığında taleplerinin ne kadar haklı olduğu gün gibi ortada iken, taşeron işçilerin kadro taleplerini ve seslerini duyurmaya devam edeceğiz.

Taşeron olarak çalışan işçi kardeşlerimiz ise yorumları ile seslerini bu sayfalardan duyurmaya devam edecek.

Kamuda çalışan ve sorunları bir türlü bitmeyen binlerce taşeron işçi seslerini duyurmak ve sürekli 'müjdecilik' haberleriyle kandırılmak istemiyor. Seslerini duyrmak isteyen taşeron işçiler, Giresun’dan sonra 2. mitinglerini Sivas’ta gerçekleştirdi.

Miting ilk olarak mehter takımının konseri ile başladı. Taşeron işçi Bahattin Yaşar, bestelediği 'Kadromuzu İstiyoruz' isimli şarkısıyla büyük alkış aldı.

Mitinge Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Malik Ejder Özdemir, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Kürşad Ergün, Kamu-Sen İl Temsilcisi Muzaffer Karadağ, Türk-iş İl Temsilcili Zeki Ekici, Sağlık-Sen İl Başkanı Efe Zileli ile KESK Şubeler Platformu adına Elif Karadeniz de katılarak destek verdi.

Rüyada Dadı görmek ne anlama gelir?

Rüyada dadı görmek iyiye yorumlanır. Çocuk bakıcısı şefkatli, eğitme ve öğretme yeteneği olan kimseye; Kıymetli şeyleri güvenle teslim edilebilecek ... devamı için tıklayın...

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Survivor Murat neden ağladı?
 
Altın fiyatları ne olacak Çeyrek Altın Fiyatı 3 Haziran 2013
 

Etiketler :

FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
 
 
YORUMLAR   Toplam yorum 64   Onay bekleyen 4  
 
 


Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
 
 
   
 
ezilen taşeron yeter
19 Temmuz 2013 Cuma 11:56
16 yıldır taminat hakımı istiyorum kimverecek ahmet mehmetmihüseyinmi kamuhastanesi adana ruhhastanesi teter bitsin eziyet ve taşeronlaşmayı çovaltan
Katılıyorum  Katılmıyorum  
Puan verilmemiş
hasan soylu
15 Temmuz 2013 Pazartesi 15:47
hepsi yalan arkadaşlar yalaaaaan seçim hazırlığı
Katılıyorum  Katılmıyorum  
Puan verilmemiş
ali adana çukurova
3 Temmuz 2013 Çarşamba 17:05
adana 16 yıl danberi kamuhastanesinde çalışıyorum şirkette hersene işe giriş çıkış yapıyolar artık bunabir durdemeklazım paraları onlaralıyo çalışmasitemini bizimgibi garibanlar yürütüyor bizimde paramızolsada bizde okusaydık bumusuçumuzbumu kanımızı emiyorlar yeter artık bize el uzatın
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
m.a.k
26 Haziran 2013 Çarşamba 10:26
taşeron işçilerinin insanca yaşama hakkı yok mu.bizde hakkımızzı istiyoruz. binbir türlü sıkıntı varken işimize konsantre olamıyoruz.her zaman 4 gözle aybaşını bekliyoruz.yeter artık bitsin bu sıkntılar
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100

25 Haziran 2013 Salı 15:24
BEN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAYACAĞIM,BELEDİYE BAŞKANI ADAYI OLMAYACAĞIM BEN CUMHURBAŞKANI ADAYIDA OLMAYACAĞIM OLANLAR DÜŞÜNSÜN SEÇİMLERİDE DÜŞÜNSÜN SANDIĞIDA DÜŞÜNSÜN
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
IZMIR 35
25 Haziran 2013 Salı 12:30
ARKADASLAR BUNLAR BIZI AVUTUYORLAR HANI HAZIRANDA IYILESTIRME VARDI KADRO VARDI KAMU TASARON CALISANLARINA MUJDE VARDI BAK YINE AVUTULDUK MECBUREN EK IŞE DEVAM BILIYORMUSUNUZ BEN HER GUN 20 SAAT CALISIYORUM 3 COCUGUMA BAKMAK ICIN HAKKIMI HELAL ETMIYORUM
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
kadir((54))
16 Haziran 2013 Pazar 16:23
kadro deniliyor haziran ayın netleşecek denildi bak tık yok.bunlar bize hiçbirşey vermiyecek biz de onlara oy vermiyecez.gitsin memurundan alsın oyunu onlarda tabi verirse.yarıdan çoğu koninist.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
mrtin yılmaz
16 Haziran 2013 Pazar 14:22
biz bir meydana çıkarsak ne gezi parkına benzer nede teröre,ama böyle giderse yakındır.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
menap solmaz
16 Haziran 2013 Pazar 14:22
bu ülke bizim,bu kavgada bizim,oturarak kavda olmaz,ağlamayana ekmek vermezler gelin hakkımızı arayalım
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
taner
15 Haziran 2013 Cumartesi 22:02
arkadaşlar böyle haberlere inanmayın kaç senedir çıkacak deyip ortalığı yatıştırmaya çalışıyorlar. 3 senedir taşerondayım aynı haberler dolanıp duruyor.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
mehmetyasin21
15 Haziran 2013 Cumartesi 20:13
sayın başbakanım;sadece bir aylığına kendini bizim yerimize koy ve sonucunu gör...800 tl maaş 3 çocuk,biri okula gidiyor.300 tl kira,elektrik su faturaları...mutfak ve evin geçimi vs...Allah şahidimdir sen bizim yerimizde olsan intihar edersin be...bu kadar milletin hakkı olan kadroyu ver,millet sana öyle bi dua ederki yemin ederim cennetlik olursun...Unutmaki ahirette ben sadece kendi hesabımı tek veririm,ama sen ise bütün memleketin hesabını vereceksin...Allah'ta aramıza girmez bakalım o zaman ne yapacaksın sayın başbakan...
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
ersan amanyur
15 Haziran 2013 Cumartesi 18:34
sermayeye peşkeş çekmek varken asgari ücretlinin neyine kadro
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
yalçın
15 Haziran 2013 Cumartesi 15:24
sayın başbakanım artık sesimizi duy biran önce kamuda çalışan taşaron işine son noktayı koy bu maaşla dayancak gücümüz kalmadı borç içinde yüzüyoruz lütfen şu işi güzelleştirin artık allah aşkına
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
ömer çalık
15 Haziran 2013 Cumartesi 12:27
kardeşim yok kadro iyileştirme o bakanlardan 2 sinin elinin altında 7 bin çalışan var verirlermi size artış kadro uyuyorsunuz resmen uyanın artık ya uyanın...
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
osman
15 Haziran 2013 Cumartesi 11:11
sandıkda grşrz başkan efendiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
ZENGİNİN KÖLESİ EDİLDİK
14 Haziran 2013 Cuma 22:41
tamamen insanların onuru ve duygularıyla oynuyorlar ve ortaya bir şey atıyorlar ,,sonra dönüp alay edercesine yaa böyle birşey demedik kim söylüyo diyorlar.yaani aadeta alay ediyorlar Ama kendi maaşlarına olsa 1 gecede karar veriliyo .Nedenmi,, e onun parasınıda asgari ücretliden alıyorlar..zaaten emeklilik yaşı emekli maaşınıda düşürdüler oooh haydin arkadaşlar sandığa .. ( AMMA SÖZÜM KAMUDA BİRİLERİNE PEŞKEŞ ÇEKEREK RANT SAĞLAYIP,TA 800.000 BİN TL ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞANA YETER DİYENLERE,, HAKKIMIZI TAŞERONA YEDİREN ARKADAŞLAR UNUTMAYIN UNUTMAYIN 2 SANDIK VAR ÖNÜMÜZDE ..BİRİ OY SANDIGI DİĞERİ AHİRET SANDIĞI. BU 2 YERDEDE allaş şaahittir,ki hakkımız sizden sorulacak
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
Hasrettt
14 Haziran 2013 Cuma 13:27
HAKKIMIZ HARAM ZEHİR ZIKKIM OLSUN İNŞALLAHH..
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
hayrettin gül
14 Haziran 2013 Cuma 08:04
sizden çok özür diliyorum asgari üçretli çalıştığım için yol parası bulamadım sizlere destek olmaya gelemedim sizleri canı gönülden destekliyorum ne sadaka istriyoruz hakkımız olan kadro istiyoruz 12 seneden beri kadro ile kalkıp kadro ile yatıyoruz seçim zamanı geldimi kadro işi meydana çıkıyor seçim bittimi raftan kalkıyor
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%94 %6
ÖzHaN
13 Haziran 2013 Perşembe 22:15
Tamamen Reklam Kokan Hareketler Bunlar Ya Hikaye...
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%86 %14
safari
13 Haziran 2013 Perşembe 16:18
sayın başbakanım bizlerde artık yaşamak istiyoruz askari ücrete hayır diyelim biz kamuda çalışan taşerön işçilerine kadro istiyoruz
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%93 %7
DÖNERSERMAYEDEN MAHRUM TAŞERON İŞÇİLERİ
13 Haziran 2013 Perşembe 15:51
taşeron işçileri başbakana güvenmeyip kimlere derdini açacak başbakan siz taşeron işçilerinin hallerini sordunuzmu meydanlara çıkıp herşey güllük gülüstanlık göstriyorsunuz taşeron işçisinin cebinde haşlık parası yok seçimlerde kazanırım vaadi veriyorsunuz buzamana kadar partinizde gece gündüz demeden hizmt ettik başa geldiniz işiyi unutup kadrolu çalışanın maaşlarına zam yaptınız adaletmi bu dönersermaye veriyorsunuz memura sormak isteriz bizler çalışan kesimin elemanları degilde bir başka yerinmi çalışanlarıız TAŞERONA KADRO YOKSA AKP OY YOK
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
KÖLE
13 Haziran 2013 Perşembe 11:24
ARTIK YETER ÇALIŞMA BAKANI BÜTÜN İSTEDİĞ KANUNLARI 1 GECEDE MECLİSTEN ÇIKARIYORDA NEDEN TAŞERON YASASININ BUKADAT OYALIYOR BİZ TAŞERON ÇALIŞANLARIN SABRI BİTTİ YALANLARA ARTIK DUMAK İSTEMİYORUZ BİR AN ÖNCE NE YAPICAKLARSA YAPSINLAR
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%89 %11
caner
13 Haziran 2013 Perşembe 11:20
arkadaşlar akp umut tacırligi yapıyor bıze umut veriyor ama ortada bır sey yok gelin hep beraber yerel secımlerde sesımızı duyuralım
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%92 %8
hizmetçi
13 Haziran 2013 Perşembe 00:29
evlenemiyorum kontür alamıyorum kiramı ödeyemiyorum
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
esaret
13 Haziran 2013 Perşembe 00:28
ekmek yoksa oyda yok
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%96 %4
köle
13 Haziran 2013 Perşembe 00:28
yapın kadro alın oy kadro yoksa oyda yok
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
umut
12 Haziran 2013 Çarşamba 22:28
TAŞERON FİRMADA 8 YILDAN BERİ ÇALIŞIYORUM.ÖKSÜZ ÇOCUĞUMLA YARI AÇ YARI TOK GEÇİNİYORUM.EV KİRASI, ELEKTRİK FATURASI, SU FATURASI , YOL PARASI HESAPLAYIN BİR. BİZE EKMEK PARASI KALIYORMU? SİZİN KARNINIZ TOK.TOK AÇIN HALİNDEN NE ANLAR.ALLAH VİCDAN MERHAMET VERSİN BAŞKA HİÇ BİRŞEY DEMİYORUM.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%97 %3
umut
12 Haziran 2013 Çarşamba 22:23
TAŞERON FİRMADA 8 YILDAN BERİ ÇALIŞIYORUM.ÖKSÜZ ÇOCUĞUMLA YARI AÇ YARI TOK GEÇİNİYORUM.EV KİRASI, ELEKTRİK FATURASI, SU FATURASI , YOL PARASI HESAPLAYIN BİR. BİZE EKMEK PARASI KALIYORMU? SİZİN KARNINIZ TOK.TOK AÇIN HALİNDEN NE ANLAR.ALLAH VİCDAN MERHAMET VERSİN BAŞKA HİÇ BİRŞEY DEMİYORUM.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%95 %5
seher
12 Haziran 2013 Çarşamba 15:07
ayın 12 si maaş aldıgımız yok.kölelik degilmi
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
taşerun mağduru
12 Haziran 2013 Çarşamba 14:49
faruk celik bakanım bir ay maaşını 8000tl hesapla ve evini gecindir eğer gecindirebiliyorsan senden bişey istemiyoruz
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
taşerun mağduru
12 Haziran 2013 Çarşamba 14:46
başbakanımıza sesleniyorum niye taşerun firmaya verdiklerinin hepsi işcisne vermiyor niye biliyorum cünkü kedileri taşerun devletten başka tür nasıl yesin sedece ALLLAH kabul etmesin
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
taşerun mağduru
12 Haziran 2013 Çarşamba 14:43
maaşlarımzı düzetin 800tl üç cocuk istiyor başbakanımız 800tl eşimle geçinemiyorum üç cocuğa nasıl bakayım
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
cafer
12 Haziran 2013 Çarşamba 13:02
ben taşeron işcisiyim bizlerde kadro verilsin
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%96 %4
mehmet
12 Haziran 2013 Çarşamba 13:00
yeter yeter yeter taşaronlara kadro verilsin
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%96 %4
kurt adam
12 Haziran 2013 Çarşamba 12:55
sayın başbakanımızda rica ediyoz taşaronlugu kaldırılmasını istiyoruz
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%96 %4
a.karaman
12 Haziran 2013 Çarşamba 11:53
para yetmediyinden dolayı evlenemiyorum yardım edin kadroyu alalım ömür bhoyu dua edelim size
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
a.karaman
12 Haziran 2013 Çarşamba 11:51
sayın başbakan nım lütfen sesimize yanıt verin kadro istiyoruz insan gibi yaşamak istiyoruz bu işi siz yaparsınız faruk çelikten sadece hikaye duyuyoruz lütfen yardım edin
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
FIRAT
12 Haziran 2013 Çarşamba 11:09
ACELE MAAŞTA İYİLEŞTİRME GEREKİYOR ÇÜNKİ 800 TL İLE HAKİKATEN GEÇİNİLMİYOR...
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%96 %4
mesut
11 Haziran 2013 Salı 23:55
gelsinler bi baksınlar memur ne yapıyo işci ne yapıyo memur akşamakadar cet nerde nasıl bi kız veyakadın bulupda düşürsem işcide wc leri sınıfları koridorları mıntıkasını taşıma işlerini nasıl bitirsem diye budaha dört te 1itaşeron olmasa vay halinize bbırak memuru hizmetlisi bile paşa alıyor 2bin tlsini adamlar kıcını bile kıpırdatmıyo
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
mutafaaltan
11 Haziran 2013 Salı 16:25
BİZE TAŞRON KÖLELİĞİNE MAHKUM EDENLERİ BİZLERDE ELBETTE BİRGÜN SANDIKTA MAHKUM EDECEĞİZ....SAYIN BAKANIM SESSİZ ÇOĞUNLUĞU UNUTMAYINIZ..SİZİN O SAVUNDUĞUNUZ PATRONLAR DEĞİL SEZSİZ ÇOĞUNLUK AYAKTA TUTACAK..UNUTMAYINIZ...*
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
davut alakuzu
11 Haziran 2013 Salı 16:08
bızlerkadroyu çoktan hakkettık inşaallh bizlerede nasıp ölur
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
köle
11 Haziran 2013 Salı 14:30
dikkat edıniz hep göruşeceğiz dedıkleri amn hep bir olay meydana gelıyor bizler de saf saf beklıyoruz hz ömerın adeletını savunan bunları yapmaz
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
sivaslı emekçi
11 Haziran 2013 Salı 13:55
bunlar bize kadro madro vermeye vermezlerde şu dediklerini yapsınlar yeter...
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%95 %5
semaaa
11 Haziran 2013 Salı 11:33
kadro yoksa oyda yokkk bu böyle biline...
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
ABDULCABBAR
4 Haziran 2013 Salı 22:14
BEKLEYİİİN, DAHA ÇOOOOK BEKLERSİNİZ......................
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%85 %15
ali 16 yıldanberi adana
4 Haziran 2013 Salı 12:21
inanlarıeziyorlar hepaynı vaatler hepyalan kamuhasdtanelerinde haçalış hep ezil seninsesini kimlerduyuyor sayınbakanlarım kimler duyuyor.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%87 %13
ali
4 Haziran 2013 Salı 12:19
inanlarıeziyorlar hepaynı vaatler hepyalan kamuhasdtanelerinde haçalış hep ezil seninsesini kimlerduyuyor sayınbakanlarım kimler duyuyor.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%87 %13
tuncay
3 Haziran 2013 Pazartesi 19:57
Gezi parkı eylemi bunların işine geldi. En azından bir süre gündemi bununla geçiştirirler. Göreceksiniz taşeronun hiç bir hakkı olmayacak...
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%85 %15
harun çakar
3 Haziran 2013 Pazartesi 19:33
başbakan 3 dedi ben 5 yaptım iyi halt ettim ona uymakla nasıl bakacam kardeşim onlara kadro versin 6.yapacam hodri meydan sayın bakan
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%85 %15
Aykut yanılmaz
3 Haziran 2013 Pazartesi 18:25
Aynen öyle devlet beledyedeki işçilere zorla kadro veriyor??ama bizlere vermiyolar taşerona devamdiyolar bu ülkede kimkimii ezdiyse....
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%92 %8
yoksul
3 Haziran 2013 Pazartesi 17:07
taşeron işçi ler aç kadro verin artık yeter
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%91 %9
ayşe
3 Haziran 2013 Pazartesi 17:00
bencede bizde kendilerine yapmayız olur biter
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%87 %13
mehmet yılmaz
3 Haziran 2013 Pazartesi 15:11
Bu devlet kendı halkını deyıl yabancı ları dusunuyor
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%90 %10
mirkan
3 Haziran 2013 Pazartesi 15:10
budevlet yabancılara bakar
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%88 %12
mehmet
3 Haziran 2013 Pazartesi 15:06
lütfen artık kadro verin bizimde her insan gibi normal hayatımız olsun. sağlam bir işimizin olduğunu bizde bilelm artık. bu maaşla nasl ev geçindirilir. lütfen artık vern bu kadroyu
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%94 %6
hasan cakır
3 Haziran 2013 Pazartesi 14:23
esitlik istıyoruz
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%90 %10
oya
3 Haziran 2013 Pazartesi 13:22
ben yüksekokol mezunu 8 yıldır taşeronda çalışıyorum.2 çoçuk annesiyim 774 T MAAŞLA GEÇİNEMİYORUM.İMAMLI OLANLAR BU KADER FERYADI DUYAR.BİRGÜN DUYULMASI UMUDUYLA ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN...AMİN
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%97 %3
taşoron gül
3 Haziran 2013 Pazartesi 11:57
müjde müjde dediler haziranı getirdiler sona yaklaştık bu millet gezi parkı mitinginin aynısını taşoron kardeşlerimizden bekliyorum her iki olaydada bizler birlik olursak istediğimiz sona ancak böyle ulaşırız sıra bizde taşoron kardeşlerim tüm türkiyedeki taşoron işçileri eger kadro istiyorsak sesimizi duyurmanın tam zamanı kadro yoksa oyda yok sloganlarıyla toplanalım kadro bizim hakkımız söke söke alırız
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
ali kaya
3 Haziran 2013 Pazartesi 11:26
destek istiyoruz taseron işçilere kadro istiyoruz
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
selahattinkaya
3 Haziran 2013 Pazartesi 11:25
kölelige son artık kadro istiyoruz yeter
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
TAŞERON
3 Haziran 2013 Pazartesi 11:24
ARKADAŞLAR LÜTFEN GELECEĞİMİZ İÇİN AİLELERİMİZ İÇİN KADRO İÇİN İMZA KAMPANYASINA KATILIN MİLYONLARI BULMAMIZ GEREKİYOR ŞUAN 2063 TEYİZ KATILIM ÇOK AZ HA GAYRET ARKADAŞLAR ZAFERE ANCAK VE ANCAK BÖYLE BİRLİKTE HAREKET EDEREK ULAŞABİLİRİZ LİNK AŞAGIDA http://www.tidef.org.tr/imza/index.php
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%96 %4
kibar
3 Haziran 2013 Pazartesi 10:39
taşörenlik artık bir son veri sayın başbakanın biz işegirip çıkmaktan bıktık artık taşören............sonverin hakkımızı verin
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%96 %4
taşron
3 Haziran 2013 Pazartesi 09:56
ya yaşlanıca ne olacak yaş 45 50 oldugunda neler olaccak emeklisi gecmişler var sabah 10 akşam 15 00 cıkan var onlara bişey diyen yok hizmetliler bizi hor görüyorlar
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%95 %5
ruzgar
3 Haziran 2013 Pazartesi 09:31
http://www.tidef.org.tr/imza/index.php Taşeron işçilerine destek artık kadro istiyoruz lütfen imza kampanyasına sizde katılın ..
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
 
 
DİĞER HABERLER
 
 
Survivor Murat neden ağladı?
Survivor'da dün akşam, dokunulmazlık oyunu için yarıştılar.
Oluşan zarar 20 milyon lirayı buldu
Muammer Güler, Taksim Gezi Parkı'ndaki eylemlerle başlayan olaylarda 20 ...
Beşiktaş'ta iş makinesi kaçırdılar
Beşiktaş'ta eylem yapan bir grup tarafından kaçırılan iş makinesi yanarak kullanılamaz hale geldi.
İçişleri Bakanlığı'ndan çağrı
İçişleri Bakanlığı, haftanın ilk iş günü nedeniyle trafiğin açık tutulabilmesi ...
 
 
Güler yaralananların sayısını açıkladı
İçişleri Bakanı Muammer Güler, Taksim Gezi Parkı ile ilgili yaşanan olaylarda ...
Ankara'da 200 kişi gözaltına alındı
Kızılay Meydanı'nda toplanan eylemciler, Başbakanlığa yürümek isteyince ...
Erdoğan Gezi Parkı bilançosunu açıkladı
Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Erdoğan, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili bilançoyu açıkladı...
'Üç beş çapulcuya boyun eğmeyiz'
Başbakan Erdoğan Gezi Parkı'nda yaşananlara büyük tepki gösterdi...
 
 
1 Haziran 2013 Sayısal Loto sonuçları
1 Haziran 2013 Sayısal Loto sonuçları - millipiyango 2 Haziran 2013 . ...
Erdoğan: Diktatör değil hizmetkarım
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili bugün de açıklamalarda bulundu
Arınç: Birileri çıksın özür dilesin
Bülent Arınç çıkan olaylarla ilgili birilerinin sorumluluk alıp özür dilemesi gerektiğini söyledi...
CHP'li vekilden polise küfür
Ankara'daki Gezi Parkı protestosunda CHP'li Levent Gök, emniyet güçlerine ağır sözler sarfetti....
 
 
 
Acun Ilıcalı Kurtlar Vadisi Pusu'yu fena dağıttı!

Acun Ilıcalı Kurtlar Vadisi Pusu'yu fena dağıttı!

GÜNÜN MANŞETLERİ
 
 
İstanbul Ümraniye'de yangın çıktı!
Ak Parti'de Davutoğlu'nu şok eden karar
Beşiktaş Kayseri'yi gole boğdu! Maç özeti
Erdoğan'dan ABD'ye PYD/YPG resti!
Meral Akşener'den karşı hamle geliyor!
8 Şubat'ta kar tatili olan iller açıklandı!
Bülent Arınç Ankara'da ofis mi tuttu
Erdoğan'ın korumaları kriz çıkardı!
İşte Survivor 2016 Gönüllüler Takımı
İşte Survivor 2016 Ünlüler Takımı
 
 
Acun Ilıcalı Kurtlar Vadisi Pusu'yu fena dağıttı!

Acun Ilıcalı Kurtlar Vadisi Pusu'yu fena dağıttı!

1 / 20
ÖNE ÇIKANLAR
 
 
Galatasaray Anderlecht maçı hangi kanalda?
Taşeron işçi haberleri (son haberler)
Kiraz Mevsimi 9. Bölüm fragmanı ve bölüm tüyoları
Erdoğan 26 ili tüm ilçeleriyle aldı
Bu yıl Ramazan Bayramı namazı saat kaçta kılınacak? bayram namazı 2014!
Bayram namazı nasıl kılınır? (bayram namazı videolu anlatımı)
2014 il il Bayram Namazı vakitleri! - (Ankara, İstanbul Bayram namazı saatleri)
Kadir Gecesi mesajları burada! Tıkla - (Kadir Gecesi cep telefonu mesajları)
İstanbul iftar sahur vakitleri- (ankara iftar sahur vakti öğren 2014)
Serdar Ortaç Ahmet Kaya iddialarına böyle isyan ettti - Video
 
 
 
 
© Copyright 2011 Habera.com
• Künye
• Bize Ulaşın
• Reklam
• Tüm Haberler
• Sitene Haber Ekle
 
Haber
 
Foto Galeri
 
Video Galeri
 
Etiketler
   
 
• Gündem
• Siyaset
• Ekonomi
• Spor
• Magazin
• Dünya
• Yaşam
• Medya
• Magazin
• Yaşam
• Spor
• İnternet
• erororr
• Siyaset
• asd
• Medya
• Haber
• Magazin
• Spor
• Müzik
• Eğlence
• Komedi
• Sinema
• Şans Topu
• pkk
• AK Parti
• ankara haberleri
• dizi
• çözüm süreci
• Ankara
• Cizre
• fenerbahçe
adssad