Günün Haberleri   |   Giriş sayfam yap   |   Favorilere ekle   |   Künye   |   İletişim   |   Sitene haber ekle

   GÜNDEM

ANKARA
Değiştir
  Bugün   Cumartesi   Pazar
10 / 22 °C 10 / 23 °C 11 / 25 °C
 
  HABER VİDEO GALERİ FOTO GALERİ GAZETELER RÜYA TABİRLERİ BİLGİ YARIŞMASI
  ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR MAGAZİN DÜNYA YAŞAM MEDYA SAĞLIK KÜLTÜR & SANAT EĞİTİM TEKNOLOJİ  
 
   
  Facebook'a yeni özellik geldi  
 
   
  46 Yok Olan dizisi ne zaman final yapacak?  
 
   
  Lucescu'nun yeni takımı belli oldu  
 
   
  20 yıllık Beyaz Show bitiyor mu?  
 
   
  PFDK Selçuk İnan'a cezayı kesti!  
 
 

Taşeron işçiler son dakika haberleri (24 Temmuz 2013) (YENİ)

Taşeron işçiler son dakika haberleri (24 Temmuz 2013) (YENİ)
 
Taşeron işçiler son dakika haberleri (24 Temmuz 2013) Taşeron işçilerin kadro mücadelesi sürüyor! Taşeron işçiler için ümit var mı?, Taşeron işçilerin dertlerine çözüm bulunabilecek mi? Taşeron işçiler kadro alabilecek mi? Taşeron işçilerin kadro taleplerine sözleşme ile karşılık veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ise eleştirilerin hedefinde!
 
24 Temmuz 2013 Çarşamba - 10:06

Taşeron işçiler son dakika haberleri (24 Temmuz 2013) Taşeron işçilerin kadro mücadelesi sürüyor! Taşeron işçiler için ümit var mı?, Taşeron işçilerin dertlerine çözüm bulunabilecek mi? Taşeron işçiler kadro alabilecek mi? Taşeron işçilerin kadro taleplerine sözleşme ile karşılık veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ise eleştirilerin hedefinde! 

Haber A, taşeronların sesi olmaya devam ediyor. Tüm yurttan gelen mailler ve şikayetler, özellikle üniversite hastanelerinde taşeron sisteminin işçiler için büyük bir sorun olduğunu gösteriyor.

Taşeron işçilerin sorunlarının gündeme getirilmesi için HaberA ekibi verdiği sözü tuttu! Taşeron işçilerin sorunlarını dile getiren haber yorumları, birer birer listelenerek Meclis'teki milletvekillerine gönderdi. Taşeron işçilerin sorunlarıyla ilgili geri dönen MHP temsilcilerine, haber yorumlarından oluşan dosyayı ileten ekibimiz, Meclis kürsüsünden konunun gündeme getirilmesi için söz aldı.

Haber A, taşeron işçilerin sesi olmaya devam ediyor. Konuyla ilgili her gün güncel haberleri derleyen ve bir şekilde konunun gündemde kalması için elinden geleni yapan haber merkezimiz, haber yorumlarını da Meclis'teki milletvekillerine gönderdi.

MHP TEMSİLCİLERİ GERİ DÖNDÜ

Meclis'te MHP'li temsilcilerle görüşen ekibimiz, haber yorumlarından oluşan dosyayı ve haberleri milletvekillerine iletti.

SORUNLARINIZ İÇİN LÜTFEN HABER YORUM KISMINI KULLANINIZ

Sayın Faruk Çelik'in inisiyatifiyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bir süredir taşeron konusu üzerinde çalışıyor. Tespit edilen sorunlara, yargı kararları ve dünya uygulamaları doğrultusunda çözüm paketi oluşturuldu. Paketin yasalaşması halinde taşeron işçileri için en fazla gündeme gelen 8 konuda çözüm sağlanmış olacak. 

Türkiye'de özel ve kamu sektöründe sayıları 1 milyonu bulan taşeron işçilerinin, yıllık ücretli izin, kıdem tazminatı, sendikal haklar, ücretlerinin tam ve zamanında ödenmesi gibi konularda önemli sorunlar yaşadıkları biliniyor. Bu nedenle Çalışma Bakanlığı konuyu düzenleme gayretinde. 

Tasarı neler getiriyor? 

Geçtiğimiz bir yıl içerisinde çok sayıda çalışma yapıldı. Bunların bir kısmı zaman zaman gündeme geldi. Ancak bir netice elde edilemedi. Ne var ki, Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Meclis açılır açılmaz ilk olarak bu konuda hazırlayacakları yasa tasarısını Meclis'e sevk edecek. Bu amaçla çalışmalar, içinde bulunduğumuz ramazan ayında da devam ediyor. Başbakan'a yakın zamanda bu konuda 
bilgi verilecek, değerlendirmeleri alınacak. 

Tasarıda temel olarak şu hususlara yer verilecek: İşyerlerinde asıl iş ve yardımcı işler daha net tanımlanacak ve taşeronlar sadece yardımcı işlerde kullanılabilecek. Bu konuda yasaya aykırılık tespiti, artık iş müfettişleri yerine iş mahkemelerince yapılacak. Mahkemelerin kanuna aykırı taşeron kullanımını tespit etmeleri durumunda, mevcut uygulamadan farklı olarak, taşeron işçisinin ücret ve sosyal hakları, asıl işverenin emsal işçisi ile aynı hale getirilecek. 

Ücretler bir düzene girecek 

Günümüzde denetimi yapılmayan taşeron, işçisine ücretini düzenli ödemeyip istismar edebiliyor. Yeni düzenlemeyle; "Asıl işveren, taşerona verilen her işte işçi ücretlerinin ödenip ödenmediğini aylık olarak kontrol edecek, ödenmeyen ücret varsa asıl işveren işçinin banka hesabına en geç 30 gün içerisinde yatıracak." 

Yeni taşeron düzenlemesinde, taşerona verilecek işlerin sürelerine bir standart getirilmesi de planlanıyor. Buna göre, ihalelerin üç yıl süreli olması düşünülüyor. Ancak kamu kurum ve kuruluşları ihale bazında daha kısa süreler de belirleyebilecek. 

Kanuni yıllık izin hakkı... 

Taşeron istihdamında sorunlu alanlardan birisi de "yıllık ücretli izin" konusu. Yıllık izin hakkına kavuşmuş taşeron işçisi, ihaleler bir yıldan az sürdüğü ya da taşeron sürekli değiştiği için, neredeyse yok gibi. Yapılacak yeni çalışma bu sorunu ortadan kaldırmayı hedefliyor. Yeni düzenlemeyle, taşeron işçilerin yıllık ücretli izne hak kazanması açısından aynı işyerinde bir yıllık süreyi doldurması yeterli görülecek, aynı işyerinde çalışmaya devam etmesi halinde taşeron değişse dahi, bu hakları korunacak. Böylece işveren sürekli değiştiği için izin hakkına kavuşamayan taşeron çalışanları yıllık ücretli izin hakkıyla tanışacak. 

Taşeronluk ne anlama geliyor? 

Alt işverenlik, mal veya hizmet üretimine ilişkin işlerin bir kısmının çeşitli nedenlerle başka bir işverene verilmesi anlamını taşıyor. Aslında tüm dünyada sık karşılaşılan bir uygulama. Bir anlamda üretimde esneklik ihtiyacını karşılayan, ekonomik etkinliği sağlayan ara bir model. Ancak bu çalışma biçimi, özellikle ülkemizde çalışanların hak kayıplarının olduğu, yasaların tam olarak uygulanamadığı sorunlu bir alan. 

BES'ten kıdem tazminatı alacaklar 

Taşeron düzenlemesinde asıl dikkati çekecek uygulama "kıdem tazminatı" konusunda olacak. Türkiye'de her 100 çalışandan sadece 7'sinin kıdem tazminatı alabildiği, taşeron çalışanlarının hiçbir zaman kıdem tazminatını göremedikleri gerçeği karşısında, yeni çalışmada pilot bir uygulamaya gidilmesi ihtimali oldukça kuvvetli. Buna göre, geçen yıl yapılan kıdem tazminatı fonu tartışmalarından yararlanarak, taşeron çalışanları için "bireysel kıdem hesabı" sistemine geçilmesi yasa tasarısında yer alacak gibi görünüyor. 

Havuzda toplanacak 

Yani, taşeron çalışanları adına açılacak bir hesapta işverenlerden kıdem tazminatı için yeni bir prim kesilecek ve zaman içerisinde biriken bu primler çalışana belirli bir süre sonra kıdem tazminatı olarak ödenecek. Bu sürenin ne kadar olacağı ve işverenden kıdem hesabı için ne kadar prim kesileceği konusunda çalışmalar devam ediyor. 

Bu sisteme geçildiğinde, bireysel kıdem hesabı Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) içinde nemalandırılacak, iş sözleşmesi devam eden işçilere mevcut hali ile devam etme ya da yeni sisteme geçme arasında seçim yapma hakkı tanınacak. 

Geriye dönülmemeli 

Ancak hemen ifade edelim, eğer böyle bir uygulama başlar ve iyi sonuçlar elde edilirse, kıdem tazminatı fonu konusu tüm çalışanlar için tekrar devreye girebilir. Ne var ki, her bir yıl için 30 gün olan kıdem tazminatı miktarı yine aynı şekilde kalmalı. Geçen yıl ortaya çıkan tasarıda, miktarın 13 güne düşürülmüş olması konunun kapanmasına neden olmuştu. 

Kıdem tazminatının miktarından ödün vermeyen, ancak herkesin bu hakka kavuşmasını sağlayacak garantili bir sistem genel kabul görür. 

Ana başlıklar halinde verdiğimiz bu düzenleme işçi ve işveren taraflarınca da kabul görürse, bu düzenlemenin gelecek yılın en önemli konusu olacağını şimdiden söyleyebiliriz.
Milliyet

Rüyada Cacık görmek ne anlama gelir?

Rüyada cacıkla ilgili bir şey görmek, başınızdan geçecek bir olay yüzünden üzüntü duymaya dalalet eder. Rüyada cacik yaptığını ... devamı için tıklayın...

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Taşeron işçi son haberler 24 Temmuz 2013
 
Galatasaray hazırlık maçları hangi kanalda? 24 Temmuz 2013
 

Etiketler :

FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
 
 
YORUMLAR   Toplam yorum 30   Onay bekleyen 0  
 
 


Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
 
 
   
 

6 Ağustos 2013 Salı 01:18
taşeronu yapan bunlar zaten hiç taşeronu kaldırıp kadro verirlermi kendinizi kandırıp boş hayallere kapılmayın arkadaşlar
Katılıyorum  Katılmıyorum  
Puan verilmemiş

24 Temmuz 2013 Çarşamba 16:21
kamu hastanelerinde çalışan ve belediyelerde çalışan tüm taşeron işçilere kadro verilmesini bekliyoruz a haberin sıkıntılarmızı meclise ileteceğine ve çözüme kavuşturucağına inanıyorum
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100

24 Temmuz 2013 Çarşamba 16:18
hastanede çalışıyoruz yıllardan beri kadron bekliyoruz sayın Başbakanızmıza güveniyoruz şuan 30 kişiyiz lütfen sesimizi duyun hakkımızı verin
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
BELEDİYE T
24 Temmuz 2013 Çarşamba 15:27
ÇOK İŞ AZ HAK EDİŞ LE CALİŞAN TAŞÖREN ARTIK HAKLARINA KAVUŞMALI VE KADROLULARIN OYUNCAGI OLMAKDAN ARTIK CIKMALI
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
ibo
24 Temmuz 2013 Çarşamba 14:33
kadro hakımızdır çünki ezilen biziz yeter bakanım hakımızı verin çünki biz çalışanız teknik servis bülümü
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
ALİ
24 Temmuz 2013 Çarşamba 14:20
BELEDİYE VE DİGER BAZI KURUMLARDA ÇALIŞANLAR HAKSIZ VE HAK ETMEDEN TORPİLLE KADRO VERİLDİ KAMUDA ÇALIŞAN TAŞERONLARA HÜKÜMET KADRO VERİRSE HAKSIZLIGI ORTADAN GİDERİR BU SOSYAL DEVLETİN GÖREVİDİR BİRİNE VERECEKSİN DİGERİNE VERMİYECEKSİN BU HAKSIZLIK OLUR.BELEYİLERDE DÖNEN DOLAPLAR VE NASIL KADRO ALINDIGINI HERKES BİLİYOR KİMSE ENAYİ DEGİL TEK ÇÖZÜM KADRO VE KADRO
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
taşeron belediye
24 Temmuz 2013 Çarşamba 13:53
ben bir belediye su işleri kaynak atölyesinde çalışan işçiyim.belediye işçileri nasıl olurda taşeron çalışır anlamıyorum.sayın başbakanımız allah rızası için bu sorunu çözün düzenleme zaten bizim tabi haklarımızdır.siz isterseniz bu sorunu çözersiniz inanıyorum.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
belediye taşeronu
24 Temmuz 2013 Çarşamba 13:48
haber a ekibi olarak heppineze ayrı ayrı teşekkür ederim bizlerin içleri dağlayan çığlıklarını anlayıp duyurmaya çalıştığınız için allah razı olsun her şey gönlünüzce olsun
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
berk
24 Temmuz 2013 Çarşamba 13:10
belediyedeki bitlere kadro istiyoruz.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
taşeron
24 Temmuz 2013 Çarşamba 12:58
taşeron kadro istıyor yeter çektigimiz ayaklanma zamanı kadro yoksa oyda yok yeterbe
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%92 %8
Ahmet 75
24 Temmuz 2013 Çarşamba 12:51
Elbet seçimde bizde sösümüzü söyliyecegiz herkese kadro var ama taşören işcilerrine kadro yok bizimde allahımız var seçimlerde görüşecegiz
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
Üniversite taşeronu
24 Temmuz 2013 Çarşamba 12:48
Yapılacak bu çalışma bizi daha da zora sokacak bence. Neden ben üniversitede çalışıyorum ve tamamen üniversitenin işlerini yapıyorum yani burada ki bi memur arkadaş dan daha fazlasıyla çalşıyorum temizlik vs yapmıyorum. Şimdi taşeron personel bu yasayla sadece yardımcı işlerde çalışacak diyor yani bu ne oluyor şimdi. Çalışma bakanı daha önce üst iş verinin işini yapanların kadrolu olacağını vs diyordu şimdi hiç bir şey yok. zaten maaş izin gibi haklar bizim var olan haklarımız bunları bize yeni vermiyor ki ayrıca kamu yine ihale süresini 1 yapabilir diyor yani bizim bu çalışmadan bi kazancımız yok kadrodan başka Sayın Bakan.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
maşuk
24 Temmuz 2013 Çarşamba 12:38
Sokaktaki vatandaş olarak taşeron kölelere sesleniyorum.10 senedir köleyim ve her seçimde aynı haberleri isıtıyorlar.Bizim kanunla verilen haklarımızı vermiyorlarki. Bu söylediğimi unutmayın 10 yıllık bir köle olarak söylüyorum. Politikacılar bir kanun çıkaracaksa mutlaka onların lehine olur. Uyuyan taşeron köleler de onlara oy verir. Durmak yok uyumaya devam diyorum.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
ahmet
24 Temmuz 2013 Çarşamba 12:28
20 yıllık taşoron işcisiyim işe ilk girende asgeri ücret alıyor bende asgeri ücret alıyorum sizce bu adaletmi sizlere soruyorum
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100

24 Temmuz 2013 Çarşamba 12:16
değerli habera çalışanları bizim sesimize sahip çıkın biz kamuda çalışanları yıllardır sömürüyorlar her haktan mahrumlar işçileri istedikleri gibi kullanıyorlar sonrada işinize gelise diyoLAR bize sahip çıkın bize ve ailemize iyi geçinmemiz için adil bir ücret istiyoruz yıllardır çalışıyoruz emek verdik hakımız tahsilse bizlerinde tahsili var bunu başbakanımıza iletinniz lütfen kanal olarak sizin sahip çıkıp bizleri gerçekten çok sevin diriyor
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100

24 Temmuz 2013 Çarşamba 12:06
taşöronluk sistemi kölelilten başka birşey değildir eskiden parasız köleler vardı şimdide paralı hakkıyla olsa bari millet aç sefalet içnde yaşıyor tok açın halinden anlamaz oy zamanı yaklaşınca şöyle yapacaz böyle yapacaz istediklerini alınca bişey yok bu insanları yeter aldattınız kandırdınız hükümet olarak elinizi vicdanınıza koyun yok haziran yok ekim ,kasım falan boş yere söz vermeyin çünkü hepsi yalan
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%92 %8
TAŞERON ÇOCUĞU
24 Temmuz 2013 Çarşamba 11:55
BENİM BABAM BANA BİR ŞEY ALAMIYOR .AMA ARKADAŞIMIN BABASI MEMUR COCUKLARINA HERŞEY ALIYOR.ELİNDE Kİ YİYECEĞİ GÖRÜNCE BİTECİK ISIRABİLİR MİYİM DEYİNCE BABAN ALSIN DİYOR.ONUN BABASI GÜZEL GİYİNİYOR BENİM BABAM GİYİNEMİYOR BENİMDE ÖYLE BABAM OLSUN İSTERİM BENİM BABAM EVE HEP TOZLU GELİYOR ONUN BABASI TEMİZ BENİDE ZATEN ARALARINA ALMIYORLAR AMAN BUNLARI BABAM DYMASIN ÜZÜLÜR O BİZİ ÇOK SEVER AMA PARA AZ VERİYOLLAR BABAMA.ODA BİZE BİŞİY ALAMAYOR KART BORCU ÖDEYOR.BORÇ BİTSİN ALACAM KIZIM DİYYOR AMA BORÇ HİÇ BİTMEYOR.BENİM KARDEŞİMDE VAR ODA HEP BEBEK İSTER AMA SAÇLI BEBEK BEN DOKTOR OLUP ONA İSTEDİĞİNİ ALACAM BEN BABAM GİBİ FAKİR OLMAYACAM
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%94 %6
taşeron belediye
24 Temmuz 2013 Çarşamba 11:54
kadro bizim sonuna kadar hakkımız ve bunu istiyoruz.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%94 %6

24 Temmuz 2013 Çarşamba 11:54
SADECE ÜNÜVERSİTE HASTANELERİ DEĞİL KAMUDAKİ BÜTÜN TAŞERONLAR DERTLİ BUNU SİZ DEĞİL ÇALIŞANLAR BİLİR.LÜTFEN AYNI HABERLERİ YOK 54 DAKİKA ÖNCE YOK 1SAAT ÖNCE DİYE HÜKÜMET GİBİ ISITIP ISITIP VERMEYİN.KADRO VARMI BU YÖNDE ÇALIŞMALAR VAR MI ONDAN SÖZ EDİN ÇÜNKÜ TAŞERON İÇİN TEK ÇÖZÜM KADRO.İZİNMİŞ MAAŞMIŞ BUNLAR İŞ KANUNUNDA ZATEN HAKKIMIZ OLAN ŞEYLER.TEK ÇÖZÜM KADRO VEKİLLERE BUNU İLETİN
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
taşeron belediye
24 Temmuz 2013 Çarşamba 11:52
yazın güneşi kışın karı ilikerinize işleyene kadar çalışırsınız çoğu zaman olurki sabahlara kadar sorunu çözmek için çalışırsınız kışın soğuğunda buz tutmuş çukulara vucudunuzla birlikte başınızı sokar öyle çalışırsınız ama yinede işçiye kadro vermezler değer vermezler.kadro yoksa bizde yokuz.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
biz taşörünizde insan deyilmiyiz herkese kadro bize gelince yok
24 Temmuz 2013 Çarşamba 11:51
kadro istiyoruz bu lafla boş laflar secim geliyor bize oyunuzu verin derler secim bitikden sonra kimse kimseyi düşünmez artık ((((bizim şirketle sözleşme yapcagımıza hastane ve diyerleriyle altında sözleşme yapsak daha iyi deyilni)))) şimdiden sizlere bol şans dilerim
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
biz taşörünizde insan deyilmiyiz herkese kadro bize gelince yok
24 Temmuz 2013 Çarşamba 11:50
kadro istiyoruz bu lafla boş laflar secim geliyor bize oyunuzu verin derler secim bitikden sonra kimse kimseyi düşünmez artık ((((bizim şirketle sözleşme yapcagımıza hastane ve diyerleriyle altında sözleşme yapsak daha iyi deyilni)))) şimdiden sizlere bol şans dilerim
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
belediye taşeron
24 Temmuz 2013 Çarşamba 11:47
her gün aynı haberler bir konuşmanın bugün ucundan yarın kulağından alıp alıp gösteriyorsunuz.birtürlü anlamıyorlar kadro istiyoruz bu olmazsa taraf olduğum akp ye birdaha oy vermiyecem
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100

24 Temmuz 2013 Çarşamba 11:35
TAŞERON DAHA NE KADAR EZİLECEK ACABA PESTİL OLDUK.ELİ TORNAVİDA TUTMAYAN MEMURLARIN YANINDA.ADAM OKUMUŞ EL KADAR KAĞIT KAZANMIŞ AMA TERCÜBE YOK BİZLER ÇEKİRDEKTEN TORNAVİDAYLA UĞRAŞIYORUZ.ALLH İÇİN SİZCE HANGİSİ MAKBUL ADAM ARIZAYI YAPAMAZSA KAĞIT NE YAPSIN.ÜTÜLÜ PANTOLONLA OTURURLAR TAŞERONDA TIRTIK ELBİSEYLE SÜRÜNÜR.LÜTFEN DİKKTE ALIN
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
TAŞERON MAĞDURLARI
24 Temmuz 2013 Çarşamba 11:24
LÜTFEN ŞUNU AÇIK SÖYLEYİN BİZLERİN ASIL MAAŞLARINDA İYİ BİR FARK OLACAK MI.BİZLER ONUN PEŞİNDEYİZ.ŞU BİR GERÇEK Kİ EĞER MESAİ PARALI OLSUN İŞVEREN MESAİYE VALLADA BİLLAHADA BIRAKMAZ.EN DOĞRUSU KÖKLÜ MAAŞIMIZI DÜZELTİN DÖNER SERMAYEDEN BİZDE YARARLANALIM.DÜZENLİ BİR MAAŞIMIZ OLSUN BAŞINIZI AĞRITMAYIZ OYUMUZU ATAR GEÇERİZ.AMA MAAŞ DÜZELMEZSE TAŞERON MAĞDURLARI KARARLIYIZ OY ATMIYORUZ.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%73 %27

24 Temmuz 2013 Çarşamba 11:17
SADECE ÜNÜVERSİTE HASTANELERİ DEĞİL KAMUDAKİ BÜTÜN TAŞERONLAR DERTLİ BUNU SİZ DEĞİL ÇALIŞANLAR BİLİR.LÜTFEN AYNI HABERLERİ YOK 54 DAKİKA ÖNCE YOK 1SAAT ÖNCE DİYE HÜKÜMET GİBİ ISITIP ISITIP VERMEYİN.KADRO VARMI BU YÖNDE ÇALIŞMALAR VAR MI ONDAN SÖZ EDİN ÇÜNKÜ TAŞERON İÇİN TEK ÇÖZÜM KADRO.İZİNMİŞ MAAŞMIŞ BUNLAR İŞ KANUNUNDA ZATEN HAKKIMIZ OLAN ŞEYLER.TEK ÇÖZÜM KADRO VEKİLLERE BUNU İLETİN
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
gariban taşeron
24 Temmuz 2013 Çarşamba 11:16
kadro istiyoruz.ALLAH/IN izniyle sayın başbakanımız hakkımız olan KADROYU verecek.buna tüm yüreğimizle inanıyoruz..
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%93 %7
çalışan taşeron
24 Temmuz 2013 Çarşamba 11:16
yıllardır çalışmaktan kafamızı kaldırmadan çalıştık artık bu haberler bişey ifade etmiyor devlet taşerunu sadece yasal bir düzenleme ile yasal hale sokacak. kadro olmadığı sürece hiç bir çalışma anlam kazanmayacak bitirin artık aynı iş yerinde çalışan ve ayrımcılık yapan bu uygulamayı. devlete maliyeti aynı olan bir uygulama getirin...
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
kül kedisi taşören
24 Temmuz 2013 Çarşamba 10:42
kadrooo verın artık yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
köleyiz taşörenizz sankii
24 Temmuz 2013 Çarşamba 10:36
kadrooo verın artık yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
 
 
DİĞER HABERLER
 
 
Taşeron işçi son haberler 24 Temmuz 2013
Taşeron işçi haberleri, Taşeron işçilerin durumu ne olacak? Taşeron işçilerin ...
Taşeron işçi haberleri (24 Temmuz 2013)
Taşeron işçilere kadro, Taşeron işçiler son dakika, taşeron işçilerin ...
Taşeron işçi haberleri son dakika (24 Temmuz 2013)
Taşeron işçiler son dakika haberleri (24 Temmuz 2013) Taşeron işçilerin ...
Taşeron işçi haberleri son dakika (24 Temmuz 2013)
Taşeron işçiler son dakika haberleri (24 Temmuz 2013) Taşeron işçilerin ...
 
 
Esed Türkiye'ye zarar vermek için...
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Esed'in Kürtlere yaptırmak ...
Ankara için kapışıyorlar
Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde partilerin çalışmaları da başladı.
Kandil'den Türkiye'ye tehdit!
Başbakan Erdoğan'ın 'sabrımız taşıyor' açıklamasına KCK eş başkanları ...
Hakkari'de Savaş uçakları!
Hakkari Çukurca'da akşam saatlerinde uçak hareketliliği gerçekleşti. Uçakların ...
 
 
Yeni Anayasa için 27 maddede uzlaşıldı
TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu çalışmalarında 48 maddede sağlanan mutabakatın ...
Tabela havalanına asıldı!
Şırnak Havalimanı'na "Şerafettin Elçi" isminin verildiği tabela asıldı...
Ayakta kalan yolcu kaçak çıktı
İsrail'den sınır dışı edilen ve uçağa kaçak giren A.S. uçakta ayakta kalınca yakalandı.
Askeri alana patlamamış roket düştü
Rasulayn'da El Nusra cephesi ile PYD güçleri arasındaki çatışmalarda ateşlenen ...
 
 
 
Acun Ilıcalı Kurtlar Vadisi Pusu'yu fena dağıttı!

Acun Ilıcalı Kurtlar Vadisi Pusu'yu fena dağıttı!

GÜNÜN MANŞETLERİ
 
 
İstanbul Ümraniye'de yangın çıktı!
Ak Parti'de Davutoğlu'nu şok eden karar
Beşiktaş Kayseri'yi gole boğdu! Maç özeti
Erdoğan'dan ABD'ye PYD/YPG resti!
Meral Akşener'den karşı hamle geliyor!
8 Şubat'ta kar tatili olan iller açıklandı!
Bülent Arınç Ankara'da ofis mi tuttu
Erdoğan'ın korumaları kriz çıkardı!
İşte Survivor 2016 Gönüllüler Takımı
İşte Survivor 2016 Ünlüler Takımı
 
 
Acun Ilıcalı Kurtlar Vadisi Pusu'yu fena dağıttı!

Acun Ilıcalı Kurtlar Vadisi Pusu'yu fena dağıttı!

1 / 20
ÖNE ÇIKANLAR
 
 
Galatasaray Anderlecht maçı hangi kanalda?
Taşeron işçi haberleri (son haberler)
Kiraz Mevsimi 9. Bölüm fragmanı ve bölüm tüyoları
Erdoğan 26 ili tüm ilçeleriyle aldı
Bu yıl Ramazan Bayramı namazı saat kaçta kılınacak? bayram namazı 2014!
Bayram namazı nasıl kılınır? (bayram namazı videolu anlatımı)
2014 il il Bayram Namazı vakitleri! - (Ankara, İstanbul Bayram namazı saatleri)
Kadir Gecesi mesajları burada! Tıkla - (Kadir Gecesi cep telefonu mesajları)
İstanbul iftar sahur vakitleri- (ankara iftar sahur vakti öğren 2014)
Serdar Ortaç Ahmet Kaya iddialarına böyle isyan ettti - Video
 
 
 
 
© Copyright 2011 Habera.com
• Künye
• Bize Ulaşın
• Reklam
• Tüm Haberler
• Sitene Haber Ekle
 
Haber
 
Foto Galeri
 
Video Galeri
 
Etiketler
   
 
• Gündem
• Siyaset
• Ekonomi
• Spor
• Magazin
• Dünya
• Yaşam
• Medya
• Magazin
• Yaşam
• Spor
• İnternet
• erororr
• Siyaset
• asd
• Medya
• Haber
• Magazin
• Spor
• Müzik
• Eğlence
• Komedi
• Sinema
• Şans Topu
• AK Parti
• şehit
• galatasaray
• kongre
• dizi
• Şehit haberleri
• fenerbahçe
• ankara haberleri
adssad