Günün Haberleri   |   Giriş sayfam yap   |   Favorilere ekle   |   Künye   |   İletişim   |   Sitene haber ekle

   GÜNDEM

ANKARA
Değiştir
  Bugün   Perşembe   Cuma
21 / 31 °C 21 / 31 °C 17 / 28 °C
 
  HABER VİDEO GALERİ FOTO GALERİ GAZETELER RÜYA TABİRLERİ BİLGİ YARIŞMASI
  ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR MAGAZİN DÜNYA YAŞAM MEDYA SAĞLIK KÜLTÜR & SANAT EĞİTİM TEKNOLOJİ  
 
   
  Facebook'a yeni özellik geldi  
 
   
  46 Yok Olan dizisi ne zaman final yapacak?  
 
   
  Lucescu'nun yeni takımı belli oldu  
 
   
  20 yıllık Beyaz Show bitiyor mu?  
 
   
  PFDK Selçuk İnan'a cezayı kesti!  
 
 

Taşeron işçiler son dakika haberleri (16 Haziran 2013)

Taşeron işçiler son dakika haberleri (16 Haziran 2013)
 
Taşeron işçiler son dakika haberleri (16 Haziran 2013) Taşeron işçilerin kadro mücadelesi sürüyor! Taşeron işçiler için ümit var mı?, Taşeron işçilerin dertlerine çözüm bulunabilecek mi? Taşeron işçiler kadro alabilecek mi? Taşeron işçilerin kadro taleplerine sözleşme ile karşılık veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ise eleştirilerin hedefinde!
 
16 Haziran 2013 Pazar - 09:27

Taşeron işçiler son dakika haberleri (16 Haziran 2013) Taşeron işçilerin kadro mücadelesi sürüyor! Taşeron işçiler için ümit var mı?, Taşeron işçilerin dertlerine çözüm bulunabilecek mi? Taşeron işçiler kadro alabilecek mi? Taşeron işçilerin kadro taleplerine sözleşme ile karşılık veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ise eleştirilerin hedefinde! 

Taşeron işçiler taşeron sistemi gündeme taşıyor! Haber A, taşeron işçilerin sesi olmak için yeni bir çalışma başlatıyor. Bundan sonra il il taşeron temsilcileriyle görüşüp, kendi kentlerindeki kamu kurumlarında çalışan taşeronların sorunlarını gündeme taşıyacak.

Habera.com yapılmayanı yapıyor, taşeron işçilerin sorunlarını gündeme taşıyor. Bugüne kadar taşeron sisteminin sorunlarını gündeme taşıyan, yalan yanlış haberler yerine sistemin taşeron işçileri açlığa mahkum ettiğini anlatan Habera.com, gelen yorumları da ilgili bakanlıklara gönderdi.

SİZİN SESİNİZ OLMAK İSTİYORUZ

Amacımız, yaygın medya gibi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın müjde diye duyurduğu haberleri size aynen aktarmak değildir. Biz, işçi bir aileden gelen bakanın son düzenlemesinin aslında taşeronların dertlerine dermek olmadığını biliyor, ona göre hareket ediyoruz. Taşeron işçiler, pansuman tedavi istemiyor. Bu sistemin teşhisi bellidir. Madem, kamuda taşeronlar personel eklikliği nedeniyle çalışıyor o zaman bu işçilere de mesai arkadaşlarının yararlandığı haklardan yararlanmalı, kadro verilmelidir.

GELİN EL ELE VERELİM

Peki bu sürede neler yapabiliriz? Birlikten kuvvet doğar ilkesiyle sizlerin sesini duyurmayı amaçlayan HaberA.com, haber yorumlarla sizden destek istiyor. Haberimizin altına, yaşadığınız il ve çalıştığınız kurumu yazabilir oradaki eksiklikleri bizlere bildirebilirsiniz. Şimdi birlik zamanı... 

Giresun Kamu Şirket İşçileri Derneği, Giresun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Beytullah Şahin’i ziyaret ederek, işçi sorunlarını aktardı.


Dernek Başkanı Hamza Türkmen, Giresun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı bulunan Kurumlarda taşeron işçi olarak çalışmakta olan üyelerimizin bir takım sorunlarını Giresun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Beytullah Şahin’e ilettiklerini belirtti.


Türkmen yaptığı açıklamada, “Sorunlarımızın en önemlisi olan maaşların zamanında alamadığımızı bu konu ile alakalı neler yapılabileceği hakkında bilgi alış verişinde bulunduk. Giresun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Beytullah Şahin gerekli talimatları vererek bu mağduriyetin giderileceğini, sonraki aylarda da bu konunun takipçisi olacağını belirtti. Hizmet alımı yolu ile çalışan personellerin kamuda hizmet kalitesini üst seviyelere çıkarttığını belirterek yeni yapılanmadaki yerlerinin önemli olduğunu söyleyen Dr. Beytullah Şahin işçilerimizin daima yanlarında olduklarını söyledi. Kamu Şirket İşçileri Derneği Yönetim Kurulu olarak, her seferinde sorunlarımızla yakinen ilgilenen, her daim işçilerimizin yanında olduğunu belirten Giresun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Beytullah Şahin’e teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Haber A, taşeronların sesi olmaya devam ediyor. Tüm yurttan gelen mailler ve şikayetler, özellikle üniversite hastanelerinde taşeron sisteminin işçiler için büyük bir sorun olduğunu gösteriyor.

Türkiye'nin kangreni olan taşeronlaşmanın hala önü alınamadı. Taşeronlaşma giderek artıyor. Peki hükümet bunun önünü almak için neler yapıyor? Bugün Gazetesi yazarı Sadettin Orhan taşeron içinin neler istediğini 8 başlık altında belirtti.

1. Kapsam netleşiyor

Yeni düzenlemede hangi işlerin taşerona verilebileceği konusu net olarak düzenlenecek. Böylece muvazaalı taşeronlaşmanın önüne geçilmesi hedefleniyor.

2. Kanuna aykırı taşeronlaşmaya son

Kanunda belirtilen konuların dışında taşeron işçisi istihdam edilirse, bu işçiler asıl işverenin işçisi kabul edilecek. Ancak bu konuda kararı idare değil yargı verecek. Şu an müfettiş raporuyla muvazaa tespiti yapılabiliyor.

3. Yıllık izinde hak kaybı olmayacak

Şu an özellikle kamudaki taşeron işçileri, her yıl taşeronun değişmesi sebebiyle yıllık izin kullanamıyor. Yeni sistemde izinler ilk işe giriş tarihine göre hesaplanacak. Taşeron firma değişse bile izin hakkı önceki çalışmalar da dikkate alınarak hesaplanacak.

4. Kıdem tazminatı korunacak

Mevcut uygulamada yine taşeron şirketlerin her yıl değişmesi sebebiyle taşeron işçiler kıdem tazminatına hak kazanamıyor. Yeni sistemde işçilerin kıdem tazminatı fonda tutulacak. Ayrıca kamu ihalelerinde kıdem tazminatı için ayrı kaynak verilecek. Taşeron işçisi ne zaman ayrılırsa ayrılsın tazminatını alabilecek.

5. İş güvenliğinde boşluk olmayacak

İş sağlığı ve güvenliği uygulamalarında taşeron işçisi ile asıl işveren işçisi arasında fark olmayacak. Asıl işveren her iki işçiye karşı da eşit sorumlulukta olacak. Mevcut uygulamada dolaylı olarak yer alan sorumluluk, "doğrudan sorumluluk" haline getiriliyor.

6. Ücretten kaçış yok

Asıl işveren, her ay taşeron tarafından işçilere ücretin ödenip ödenmediğini kontrol edecek. Ödenmeyen ücretleri kendisi ödeyecek ve taşeronun hesabından kesecek. Şu an pek çok işyerinde fiilen uygulanan durum bir anlamda yasal zemine kavuşmuş olacak.

7. Ücretler eşit olacak

Taşeron işçilerinin ücreti,asıl işverenin işçileri emsal alınarak belirlenecek. Mahkemeler de ücret takdir ederken, asıl işverenin ödediği ücretleri emsal kabul edecek. Böylece asıl işverenin 3000 TL ücret ödediği bir iş için taşeron asgari ücretli işçi çalıştıramayacak.

8. İhaleler en az üç yıllık olacak

Kamuda temizlik, güvenlik ve ulaştırma gibi işler için her yıl ihaleye çıkılıyor. Bu durumda taşeron işçisi pek çok haktan mahrum kalıyor. Bundan sonra ihaleler en az üç yılda bir yapılacak. Böylece taşeron işçisinin kıdeme bağlı hakları koruma altına alınmış olacak.
Rüyada Küpe görmek ne anlama gelir?

Rüyada küpe görmek güzel haberler almaya işarettir. Rüyasında küpe gören kişinin, çok ilginç ve güzel bir işi olur. ... devamı için tıklayın...

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Taksim'den 'CANLI' yayın izle
 
16 Haziran 2013 Beşiktaş son dakika transfer haberleri
 

Etiketler :

FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
 
 
YORUMLAR   Toplam yorum 36   Onay bekleyen 9  
 
 


Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
 
 
   
 
emir özalp
3 Temmuz 2013 Çarşamba 00:30
uşak ptt 6 yıla yakındır çalısmaktayım calısmaya basladıgım gunden ıtıbaren maasımı duzenlı olarak alamadım kadrolu memurlarla aynı isi yapmama ragmen 900 tl ıle gecınmeye calısıyorum yıllık ıznımı kullanamıyorum kıdem tazmınatını veya mesaıyi bırakın maasımı alamıyorum
Katılıyorum  Katılmıyorum  
Puan verilmemiş
taşeron
28 Haziran 2013 Cuma 20:51
biliyorum bumu siz manşete koymıycaksınız ama ben enayi diğilim kadro yoksa oyda yok size yeter artık ya alay etmiyin artık bu kadro ne zaman kıyamettemi gelecek
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
taşeron
28 Haziran 2013 Cuma 20:39
2 cisınıf insanım taşeronum kadro vermiyor akp artık yeter yahu gücümüzkalmadı bir daha oy yok kadro verirse özür dilicem ümidim yok
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
ismail sayar
28 Haziran 2013 Cuma 20:29
artık şu taşeron işini halledin artık kadro verin devlet işinde taşeronmu olur yeterartık
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
ismail sayar
28 Haziran 2013 Cuma 20:26
taşerona kadro yoksa oy da yok akp ye yeter yahu
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
köle kuntakinte
28 Haziran 2013 Cuma 19:59
taksimde 4 tane ağaç için başkaldıran duyarlı halka sesleniyorum,la açlıktan ölcez gözünüzün önünde duruyoruz sizin pislettiğiniz yerleri temizliyoruz,çöpleriniizi topluyoruz başınızı kaldırında birazda bize bakın destek bekliyoruz HADİ BAKALIM NE KADAR DUYARLISIZIZ...
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%89 %11
İŞÇİ
27 Haziran 2013 Perşembe 11:54
TAŞERON ÇALIŞAN TEK 1 İŞÇİDEN SİZE OY YOK .. ARTIK BARDAK TAŞTI !
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%89 %11
pompa
27 Haziran 2013 Perşembe 05:53
valla arkadşlar 1milyonkşyiz alenizle brber 3milyon kişi herkes hsbını onagöre yapsın 800tlmmşla nası gcincz bidecvp yazsın syın bkan kasdro vra oy var kadro yok oy yok 3miyon oy yapar sayın bakan
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
şule dede
26 Haziran 2013 Çarşamba 12:39
kadro verilmedikçe sorunlarımız çözülmeyecektir. ne yıllık izin ne maaş ne de toplu para aynı ortamda çalıştığımız memurlarla eşit haklara sahip olmadığımız sürece bize vereceğiniz maaşı da ağzımızın tadıyla yiyemeyiz. taşeron işçiler çok çalıştırılıyor kendi görevleri dışında işler yaptırılıyor sözlü veya fiziksel olarak baskı ve aşağılamayla karşı karşıya her gün bize huzur verin eşit haklar verin başka bişey istemiyoruz.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
mustafa
26 Haziran 2013 Çarşamba 09:25
Arkadaslar bugun tarıhı ıle bakan faruk celık bundan bır kac ay once haziran ayında netlıge kavusturacaz duzenlemeyı bakanlar kuruluna sunacaz demıstı, sımdı bıraz once bakan faruk celık twett atmıs nıhaı duzenlemeyi tatilde basbakan ıle gorusup ekım ayında bıtırecez dıyor sımdıde 3 yıldır aynı sıstem aynı polıtıka bunlar vermıs oldugum oy haram olsun baska bısey dıyemıyorum bu bakan oyalama polıtıkasını cok ıyı uyguluyor o yuzden bence medya bunun uzerıne durmalı bızlerde yorumlarımız ve sıkıntılarımızı burdan dıle getırerek bırlık beraberlık ıcerısınde nerde taseron haber var ıse oraya girip dıle getırelım... herkese saygılarımla
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%93 %7
sedat
25 Haziran 2013 Salı 21:07
rüyamızda görürüz heralde
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
hatay
17 Haziran 2013 Pazartesi 19:32
sayın arkadaşlar ne kadrosu ayakta uyutuyorlar bunlar kadro verirse ben kendimden süpe ederim.ben kamuda çalışıyorum 855 tl maaş alıyorum memurun yaptıgı işin üc kat fazlasını yapıyorum üstüne birde şef efendi begenmemiş oluyor neyse egilmeye devam ve kesinlikle umut etmeyin arkadaşlar
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%94 %6
devlet
17 Haziran 2013 Pazartesi 00:34
onlar buraya yazılanı sanki okuyolarda bizburaya yazıyoz bizde kendimizi böyle avutuyoz ac calışmaya devam büyüklerimizin karnı doysun arkadaşlar cenabı kak bizlere bu maaşı vermesini söylüyo herhalde büyükrerimize
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%93 %7
ali
16 Haziran 2013 Pazar 23:24
okulda çalışıyoruz 3 gün sonra çıkış alacagız ne yapacaksanız yapın artık yeter
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%87 %13
ali
16 Haziran 2013 Pazar 23:24
okulda çalışıyoruz 3 gün sonra çıkış alacagız ne yapacaksanız yapın artık yeter
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%90 %10
taşeron
16 Haziran 2013 Pazar 23:05
Allah belanızı versin diyeceğim ama inancım da kalmadı sayenizde
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
erdinç ulutürk
16 Haziran 2013 Pazar 22:48
komşusu açyatan bizden degildir demiştir sevgili pegambrimiz biz taşeron işçileri açyatarken sizler tok yatıyorsunuz
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
erdinç ulutürk
16 Haziran 2013 Pazar 22:44
elbet birgün olacak
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%56 %44
maffay
16 Haziran 2013 Pazar 22:29
arkadaşlar hepimiz hakkımızı istiyoruz sadka degil bende kamu kurumunda 7 yıldan beri çalışıyorum hep kadro gelicek diye yıllarca kandırdılar zaten bu saatten sonra kadro gelmezse hayal bile kuramıyacagız.senin yanındaki adam 2500 maaş alsın sen 800 maaş al birde yetmeşmiş gibi bütün işleri taşeron işçilerini yıkıp sırtından gecinen çok insan var ve eminki bir çok kurumdada böyledir.30-35 senelik adamlar hala çalışmayı düşünüyor niye taşeron işçileri var sırtından geçinmeye dewam ediyorlar yazıklar olsun... sürünmeye dewam edipte bu partiye oy veren insandan şüphe ederim.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
mustafa
16 Haziran 2013 Pazar 21:45
kadrolu işçiler bizi aşalayıcı gözle bakıyorlar. kaesinlikle bi çare bulunsun kandırılmasın bu millet..
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
trabzonlu
16 Haziran 2013 Pazar 20:43
internette yorum yapacagına tolanıp hak aranır eskilerderki herköpek yerinde afkuruyor içrata gelince herkes armut düş azımadüş yok öyle yama
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%88 %13
ramazan
16 Haziran 2013 Pazar 20:32
16 saat mesai 730TL. alabilirsen. Kim dayanır.gıkın çıçsa amir kapı orada diyor.kahrolsun taşeron...
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
temizlik işçisi
16 Haziran 2013 Pazar 17:55
bence arkadaşlrın soledıklerı hep sı dogrudur ama şuan için yapılacak tek şey vardır birlik ve bereberlik içinde hep beraber hakkımızı aramak her kes aynı şekılde de çalışıyor am işten çıkarılma korkusu oldugu ıcın kımse sesını çıaramıyorlar inşallah sındırme polıtıkasını kırıp hakkımzı savunup bakan faruk ver den hakkımız olanı alırız .
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
temizlik işçisi
16 Haziran 2013 Pazar 17:48
bende kamuda temızlık işçisiyim yıllardır aynı mevzu secim yaklaştık süre taşoran işçilerine ya sözleşme gelıyor yada kadro gelıyor vaadleriyle yıllardır oyalayıp duruyorlar kamuda çalısan taşoren işçileri kadroya alma şansı bence %10 bile degıl ama hep birlikte beraber davranıp beraber hareket edılırse bence bellı sonuçlar alınır dıye düşünüyorum çunku bu yerel seçim de de sözleşme veya kadro olayı olmazsa halımız arap olur dıye dusunuyorum ınsallah hepımız hakkında hayırlı bır karar cıkar allah yardımcımız olsun
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
devlet
16 Haziran 2013 Pazar 17:06
biz evde eşimle birlikte calişıyoz bir devlet memurukadar maaş alamıyoruz ancak bir evde 3kişi calışsa bir memurun maaşıkadar anca ediyor biz evde soan ekmek yerken onlar istedini alıp yiyorlar birde dizlerle alay ediyorlar bunun neresinde adalet sayın başbakanım ben 13yıldır salık kurulunda şirketteyim hangi idareci gelse temizlik işcisini ezmete calışıyo neden biz paralı köleyiz devletmemuru sakalkoyar temilik işcisinin birgün tıraş olmasa hemen işten cıkarılma uyarısı alır öncekurumdaki temizlik sorumlularını degiştirin sizler bü ülkeyi yöneteceseniz sizler önce bizimde karnımızı doyura bilmeniz lazım ananıda algit dememenizlazım sayın başbakanım bu maaşları düzeltmek bukadarmı zor kotraya geciş bukadarmı zor zaten kurumlar bizim üzerimizden şirketlere yüksek mepla ödüyorlar biz kamu hastaner birli gel sekretine sorduk biz neden döner alamıyoruz hastane müdürü nedesin sizler döner alamazsınız cünkü bakanlık öyle istiyomuş demekki salık bakanınında bize verilen askari ücrettede gözuvar tam altı aydır bir yasayı cıkaramadırar pes dogrusu bizler sizin cebinize giren parayı istemiyoruz bizide gecindirecek maaş istiyoruz biz halk olmasak zaten devlette olmaz aclıga nahum bıraktınız insanlarada deger verin artk bizler buraya nekadar yazsakta geri boş işyine başkanımıza kalmştır saygırarımla insallah bizleri anlamaya calışacaklardır zaten onlar bize vermezse bizrla alamayız
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
fatih
16 Haziran 2013 Pazar 16:25
arkadaşlar bakan çelık ne dedi size peynır zeytın yıceksınız başka şey asla yok yasak size size yaşama hakkı bukadar dedi
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%90 %10
taşron calışanı
16 Haziran 2013 Pazar 16:12
devlet memuru bişey yaptıgı yok vede emekli yaşı gecenler var beş şene saat 11 00 gelir saat dörte gider bazen hiç gelmezya bizim yaşımız 40 veya elli oldu mu ne olaca emeklik yaşı 65 oldu sonra gerisi ne olacak calışma bakanı faruk celik bey
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
emine pamukcu
16 Haziran 2013 Pazar 15:51
isallah 0lur allah yartım cımiz olsun
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
erzurumlu adem penekli
16 Haziran 2013 Pazar 14:49
bende büyükşehir belediyesinde taşören işçi olarak 8 senedir çalışmaktayım.hep müjde diyip duruyolar ortada hiç birşey yok.3 yılda bi ihale olcakmışta,peki sonra ne olcak hadi bakalım başka firma aldı güle güle.bunun neresi iyileştirme,benle aynı işi yapan kadrolu işçi 2500 tl artı erzak yardımı kıyafet ikramiye alıyo bende 1000tl alıyorum buna inanın adamın yaptıgı işi 7 yaşındaki çoçukta yapıyor ne mi yapıyor bizim yanımızda uyuyo:D bizde koşturmaya devam.avrupada evet özelleştirme var ama devlet işçiyi daima koruyo yıpratmıyor.bizim ülkedede buna bi çözüm bulunması lazım maaşta denge sosyal haklarda denge kadro olmasada ona benzer bi çözüm olsun.kadroyu unutun malesef bu taşörenligi yayan bu parti.partici degilim yanlış anlaşılmasın ben sadece adelet istiyorum.bizim hakkımız yokmu eşimizi çocugumuzu alıp bi lokantaya götürelim eglenelim gezelim.allah ıslah etsin rabbim hakkımızda hayırlı olan neyse onu nasip etsin.allah yar ve yardımcımız olsun.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
murat
16 Haziran 2013 Pazar 14:46
biz tyiaş ta 25 şöfer kamu kuruluuşunda taşeronda çalışıyoruz sabah 8 de başlıyoruz akşam dönümüz bellisiz herkes çatır çatır mesai alırken biz asgari ücret bile alamıyoruz çoçuk parası yemek parası alamıyoruz zam istiyemiyoruz izin hakımız yok yazıklar olsun düzene hakkımı helal etmiyorum desteklerinizi bekliyoruz çalışmalarınızda başırılar diliyorum.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
KÖLE
16 Haziran 2013 Pazar 13:31
SAYIN FARUK CELİK ONU BUNU ŞUNU YAPACAĞIZ DİYORSUN NEZAMAN BİZE ADAM GİBİ CEVAP VER ŞU GÜN DİYE TOK ACIN HALİNDEN ANLARMIKİ ANLAMAZ
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
taşaron
16 Haziran 2013 Pazar 12:57
biz taşaron işcilerin hakını kim savunacak herkes kendi cıkarı icin calışıyor ha bugun hayarın diye diye oy zamanı herkes yalan vaatlerde bulunuyor hicbir söz yerine gelmiyor biz taşaron işcileri köle gibicalışırmak kolay hakımızı verin insan gibi calışalım başbakan neyi bekliyor
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
onybjk
16 Haziran 2013 Pazar 12:42
adalet olsaydı ismı gbi dawranırdı tutmu islamıyet ama ..i .. si yok islamın adalet miş kalkınmaymış.bu partiye herzamn oy werdk ailece ama artık sırnık yok bunlara beni düşünmeyeni halkını işcısını garıbanı düşünmeyenin yannda olmak ne kadar karlı olur.sizi allaha hawale edyrm sayın başbakan......
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%91 %9
şükrü duvarcıoğlu
16 Haziran 2013 Pazar 12:40
devletin taşeron işçilerini mütahitlere köle gibi kullanmak hakkını verdiği bir başbakanlık var şuanda neden taşeron işçileri kandırılıyor kadro verilecek iyileşdirme yapılacak diye eski kölelik devrinin geri geldiği hissetmek zor deyil görünen köy kılavuz istemez derler bunun herkez farkında zaten işe ihtiyacı olan herkesin canı burnunda çalışdiğı bu zamanda kendilerin beden gücünün yorulduğu halde birde beyin gücünün yorulmamasını ve kandırılmamasını istiyen taşeron benim gibi taşeron işciler bu konunun biran önce hakları varsa var yoksa yok kendilerinin oyuncak edil memesini istemek dedirler şuanda saygılar sunarım
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
mustafa güldiken
16 Haziran 2013 Pazar 11:57
biz suçluyuz grev yapmıyoruz suçluyuz polis arabası yakmıyoruz suçluyuz çalışıp kazanıyoruz suçluyuz alın terimizi yiyoruz suçluyuz biz türkiyede yaşıyarak taşeron çalışanı olarak akp ye oy vererek zaten en büyük suçu işledik bu yüzden taşerona mühebbet köle olmak suretiyle cezamızı çekiyoruz sevgili kkardeşlerim
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%94 %6
mazlum
16 Haziran 2013 Pazar 10:08
biz kamuda çalışan taşeron işçiler olarak devlet ten kadro istiyoruz sadaka deyil yıllardır hakkımız yeniyor gunde 12 saat çalıştırıyor sunuz cumartesi pazar tatil yok 800 tel maaş ssk başka hak yok bumu adalet
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
 
 
DİĞER HABERLER
 
 
Taksim'den 'CANLI' yayın izle
Taksim Gezi Parkı'na polis girdi
Taksim Dayanışması'ndan sert açıklama
Taksim Dayanışması Platformu gece Gezi Parkı'na müdahaleye tepki gösterdi.
Boğaziçi Köprüsü'nü kapattılar
Anadolu Yakası'nda toplanan binlerce eylemci Boğaziçi Köprüsü'ne yürüdü.
Çatışmanın ortasında çıplak eylemci
Gezi olayları sıradışı görüntülere sahne oluyor...
 
 
Başbakan son noktayı koydu!
Başbakan Erdoğan Gezi Parkı olayları ile ilgili son noktayı koydu.
Eylemciler barikatları kaldırmaya başladı
Eylemciler Taksim Gezi Parkı girişindeki barikatları kaldırmaya başladı. ...
Ethem'in ölüm sebebi belirlendi!
Ankara'daki düzenlenen Gezi eyleminde yaşamını yitiren Ethem Sarısülük'ün ölüm nedeni belli oldu.
Taksim Dayanışma'dan üçüncü karar
Taksim Dayanışma Platformu yeni bir açıklama daha yaptı. Verilen son karar ...
 
 
Liderlerin geçen ayki form grafiği
TNS, Mayıs ayına ilişkin liderlerin form grafiğini ortaya çıkarttı.
Her yerde bu video konuşuluyor
Taksim Gezi Parkı, Basit bir ağaç eylemi ile başlayıp hükümeti karıştırmaya kadar gitti...
Çelik'ten ''Gezi'de devam'' kararına cevap!
Gezi Parkı eylemlerinde alınan devam kararına ilk olarak cevabı Hüseyin Çelik verdi...
Taksim Dayanışma strateji değişikliğine gitti
Taksim Dayanışma, 'Direnişe devam' kararı verdikten sonra kamuoyundan ...
 
 
 
Acun Ilıcalı Kurtlar Vadisi Pusu'yu fena dağıttı!

Acun Ilıcalı Kurtlar Vadisi Pusu'yu fena dağıttı!

GÜNÜN MANŞETLERİ
 
 
İstanbul Ümraniye'de yangın çıktı!
Ak Parti'de Davutoğlu'nu şok eden karar
Beşiktaş Kayseri'yi gole boğdu! Maç özeti
Erdoğan'dan ABD'ye PYD/YPG resti!
Meral Akşener'den karşı hamle geliyor!
8 Şubat'ta kar tatili olan iller açıklandı!
Bülent Arınç Ankara'da ofis mi tuttu
Erdoğan'ın korumaları kriz çıkardı!
İşte Survivor 2016 Gönüllüler Takımı
İşte Survivor 2016 Ünlüler Takımı
 
 
Acun Ilıcalı Kurtlar Vadisi Pusu'yu fena dağıttı!

Acun Ilıcalı Kurtlar Vadisi Pusu'yu fena dağıttı!

1 / 20
ÖNE ÇIKANLAR
 
 
Galatasaray Anderlecht maçı hangi kanalda?
Taşeron işçi haberleri (son haberler)
Kiraz Mevsimi 9. Bölüm fragmanı ve bölüm tüyoları
Erdoğan 26 ili tüm ilçeleriyle aldı
Bu yıl Ramazan Bayramı namazı saat kaçta kılınacak? bayram namazı 2014!
Bayram namazı nasıl kılınır? (bayram namazı videolu anlatımı)
2014 il il Bayram Namazı vakitleri! - (Ankara, İstanbul Bayram namazı saatleri)
Kadir Gecesi mesajları burada! Tıkla - (Kadir Gecesi cep telefonu mesajları)
İstanbul iftar sahur vakitleri- (ankara iftar sahur vakti öğren 2014)
Serdar Ortaç Ahmet Kaya iddialarına böyle isyan ettti - Video
 
 
 
 
© Copyright 2011 Habera.com
• Künye
• Bize Ulaşın
• Reklam
• Tüm Haberler
• Sitene Haber Ekle
 
Haber
 
Foto Galeri
 
Video Galeri
 
Etiketler
   
 
• Gündem
• Siyaset
• Ekonomi
• Spor
• Magazin
• Dünya
• Yaşam
• Medya
• Magazin
• Yaşam
• Spor
• İnternet
• erororr
• Siyaset
• asd
• Medya
• Haber
• Magazin
• Spor
• Müzik
• Eğlence
• Komedi
• Sinema
• Şans Topu
• AK Parti
• şehit
• galatasaray
• dizi
• Cizre
• Cizre
• fenerbahçe
• kongre
adssad