Günün Haberleri   |   Giriş sayfam yap   |   Favorilere ekle   |   Künye   |   İletişim   |   Sitene haber ekle

   GÜNDEM

ANKARA
Değiştir
  Bugün   Cuma   Cumartesi
16 / 27 °C 15 / 26 °C 12 / 25 °C
 
  HABER VİDEO GALERİ FOTO GALERİ GAZETELER RÜYA TABİRLERİ BİLGİ YARIŞMASI
  ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR MAGAZİN DÜNYA YAŞAM MEDYA SAĞLIK KÜLTÜR & SANAT EĞİTİM TEKNOLOJİ  
 
   
  Facebook'a yeni özellik geldi  
 
   
  46 Yok Olan dizisi ne zaman final yapacak?  
 
   
  Lucescu'nun yeni takımı belli oldu  
 
   
  20 yıllık Beyaz Show bitiyor mu?  
 
   
  PFDK Selçuk İnan'a cezayı kesti!  
 
 

Taşeron işçiler son dakika haberleri (10 Haziran 2013)

Taşeron işçiler son dakika haberleri (10 Haziran 2013)
 
Taşeron işçiler son dakika haberleri (10 Haziran 2013) Taşeron işçilerin kadro mücadelesi sürüyor! Taşeron işçiler için ümit var mı?, Taşeron işçilerin dertlerine çözüm bulunabilecek mi? Taşeron işçiler kadro alabilecek mi? Taşeron işçilerin kadro taleplerine sözleşme ile karşılık veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ise eleştirilerin hedefinde!
 
10 Haziran 2013 Pazartesi - 09:18

Taşeron işçiler son dakika haberleri (10 Haziran 2013) Taşeronlaşma ve taşeron işçileri yıllardır çalışma hayatının gündemini meşgul ediyor. 585 bini kamuda olmak üzere bir milyonun üzerinde taşeron işçisi mevcut. İş mahkemelerinde on binlerce taşeron davası devam ediyor. Taşeron işçiler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'ten sözleşmeli kadro istiyor. 

TAŞERON İŞÇİLER İÇİN PİLOT UYGULAMA

İşçi ve işveren örgütleriyle yapılan değerlendirmelerde, taşeron işçilere beş alanda koruma getirilmesinde uzlaşma sağlandı. Taşeron işçilerle ilgili en önemli adım kıdem tazminatı konusunda atılıyor.

‘BİREYSEL KIDEM HESABI’NA GEÇİLECEK

Taşeron şirketlerde çalışanların da kıdem tazminatı hakkından tam olarak yararlanabilmesi için, “bireysel kıdem hesabı sistemi”ne geçilmesi öngörülüyor. Bireysel kıdem hesabı sistemi, “kıdem tazminatı fonu” için hazırlanan taslakta yer alıyordu.

İŞVEREN SORUMLU OLACAK

Yeni düzenlemeyle taşeron işçilerin maaş ödemelerinde gecikme olmaması için ücretlerden asıl işverenin de sorumlu olduğu bir yapıya geçiliyor. Taşeron işçinin ücret alacaklarına da teminat getiriliyor. Ayrıca taşeron işçilere üç yıllık sözleşmeyle iş güvencesi getirilip yıllık ücretli izinlerini kullanabilmeleri de güvenceye alınıyor.

TAŞERON DEVLETTEN ALACAK

Çalışma Bakanlığı, hazırladığı teknik çalışmayla, kamudaki taşeron işçilere uygulamayı düşündüğü kıdem tazminatının formülünü açıklarken, gelecekte bütün çalışanlara yansıyacak yeni kıdemin de ipuçlarını verdi.

Bakanlığın taşeron düzenlemesinin eski ve yeni halini açıkladığı raporda yer alan bilgilere göre, BKH sistemine geçilemezse kamuda, alt işverenin yanında çalışan işçilerin kıdem tazminatı güvenceye alınacak.

Tazminatın hesaplanmasında “işçi ücretinin 1/12’si” esas alınacak, hak edişten kesilecek bu tutar fonda biriktirilecek ve daha sonra işçiye ödenecek. Bu tutar, halen çalışanların sahip olduğu kıdem tazminatı hakkıyla aynı düzeyde. Dolayısıyla BKH’nin kurulması işçilerin tazminatının hesaplanmasında herhangi bir hak kaybına yol açmayacak.

ASGARİ ÜCRETLİYE 81 TL

Taşeron, kıdem tazminatını fona ödedikten sonra, iş yaptığı kamu kurumundan bu tutarı geri alacak. Çalışma Bakanlığı’nın hazırladığı taslak düzenlemede BKH, önce kamudaki taşeron işçilerinde denenecek. Özel sektördeki işçiler içinmevcut uygulama devam edecek. Yeni sisteme göre, asgari ücretle çalışan bir işçinin halen 978 lira 60 kuruş olan brüt ücreti üzerinden her ay BKH fonuna 81 lira 55 kuruş kıdem tazminatı yatırılacak.

Taşeron sözleşmeleri en az 3 yıla çıkarılacağı için, 3 yılın sonunda işçinin hesabında 2 bin 935 lira birikecek. Ancak raporda, tazminatın işin bittiği 3 yılın sonunda mı, yoksa daha önce gündeme geldiği gibi 10-15 yıl sonramı ödeneceğine ilişkin bilgi yer almıyor.

KAZANILMIŞ HAK KORUNUYOR

Taslak çalışmaya ilişkin bilgi veren bürokratlar, kamudaki taşeron işçilerde uygulanacak sistemde hiçbir şekilde kazanılmış haklardan geriye gidişin olmayacağını söylediler. Raporda, yer alan “işçi ücretinin 1/12’si” ifadesinin “brüt ücret” olarak kurgulandığını belirten yetkililer, “Mevcut sistem aynen korunacak” dedi.

Bürokratlar, BKH’nin mevcut kıdem tazminatından yeni sisteme geçişte pilot uygulama olarak düşünüldüğünü, başarılı olması halinde tüm çalışanlara uygulanacağı bilgisini verdi.

ERDOĞAN SÜZER/BUGÜN GAZETESİ

Haber A, taşeronların sesi olmaya devam ediyor. Tüm yurttan gelen mailler ve şikayetler, özellikle üniversite hastanelerinde taşeron sisteminin işçiler için büyük bir sorun olduğunu gösteriyor.

Türkiye'nin kangreni olan taşeronlaşmanın hala önü alınamadı. Taşeronlaşma giderek artıyor. Peki hükümet bunun önünü almak için neler yapıyor? Bugün Gazetesi yazarı Sadettin Orhan taşeron içinin neler istediğini 8 başlık altında belirtti.

1. Kapsam netleşiyor

Yeni düzenlemede hangi işlerin taşerona verilebileceği konusu net olarak düzenlenecek. Böylece muvazaalı taşeronlaşmanın önüne geçilmesi hedefleniyor.

2. Kanuna aykırı taşeronlaşmaya son

Kanunda belirtilen konuların dışında taşeron işçisi istihdam edilirse, bu işçiler asıl işverenin işçisi kabul edilecek. Ancak bu konuda kararı idare değil yargı verecek. Şu an müfettiş raporuyla muvazaa tespiti yapılabiliyor.

3. Yıllık izinde hak kaybı olmayacak

Şu an özellikle kamudaki taşeron işçileri, her yıl taşeronun değişmesi sebebiyle yıllık izin kullanamıyor. Yeni sistemde izinler ilk işe giriş tarihine göre hesaplanacak. Taşeron firma değişse bile izin hakkı önceki çalışmalar da dikkate alınarak hesaplanacak.

4. Kıdem tazminatı korunacak

Mevcut uygulamada yine taşeron şirketlerin her yıl değişmesi sebebiyle taşeron işçiler kıdem tazminatına hak kazanamıyor. Yeni sistemde işçilerin kıdem tazminatı fonda tutulacak. Ayrıca kamu ihalelerinde kıdem tazminatı için ayrı kaynak verilecek. Taşeron işçisi ne zaman ayrılırsa ayrılsın tazminatını alabilecek.

5. İş güvenliğinde boşluk olmayacak

İş sağlığı ve güvenliği uygulamalarında taşeron işçisi ile asıl işveren işçisi arasında fark olmayacak. Asıl işveren her iki işçiye karşı da eşit sorumlulukta olacak. Mevcut uygulamada dolaylı olarak yer alan sorumluluk, "doğrudan sorumluluk" haline getiriliyor.

6. Ücretten kaçış yok

Asıl işveren, her ay taşeron tarafından işçilere ücretin ödenip ödenmediğini kontrol edecek. Ödenmeyen ücretleri kendisi ödeyecek ve taşeronun hesabından kesecek. Şu an pek çok işyerinde fiilen uygulanan durum bir anlamda yasal zemine kavuşmuş olacak.

7. Ücretler eşit olacak

Taşeron işçilerinin ücreti,asıl işverenin işçileri emsal alınarak belirlenecek. Mahkemeler de ücret takdir ederken, asıl işverenin ödediği ücretleri emsal kabul edecek. Böylece asıl işverenin 3000 TL ücret ödediği bir iş için taşeron asgari ücretli işçi çalıştıramayacak.

8. İhaleler en az üç yıllık olacak

Kamuda temizlik, güvenlik ve ulaştırma gibi işler için her yıl ihaleye çıkılıyor. Bu durumda taşeron işçisi pek çok haktan mahrum kalıyor. Bundan sonra ihaleler en az üç yılda bir yapılacak. Böylece taşeron işçisinin kıdeme bağlı hakları koruma altına alınmış olacak.

Rüyada Erkek kedi görmek ne anlama gelir?

Rüyasında erkek kedi gören kişi şaka yapmayı seven erkeğe işaret eder. Eğer rüyada dişi bir sokak kedisi, erkek bir kediyi ısırıyorsa o vakit zorluk ve çetinliğe, ... devamı için tıklayın...

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Beşiktaş son dakika transfer haberleri 10 Haziran 2013
 
Kırmızıgül Gezi Parkı'nda neden yok?
 

Etiketler :

FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
 
 
YORUMLAR   Toplam yorum 71   Onay bekleyen 2  
 
 


Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
 
 
   
 
cumhur
6 Ekim 2013 Pazar 20:10
kamu bankasında çalışan taşeron bir güvenlik görevlisi olarak şuan 500 kişiyiz ve bu hükümet bizi kadroya almazsa oylarımızı gidip bpd ye atacağız.Yazıklar olsun taşeronum diye kız bulamıyorum evlenemiyorum bumu sizin müslümanlığınız ha ??
Katılıyorum  Katılmıyorum  
Puan verilmemiş
yunus
15 Eylül 2013 Pazar 15:33
cımadı gittii dogum sancısı gibii ne yasaymiş beee
Katılıyorum  Katılmıyorum  
Puan verilmemiş

3 Ağustos 2013 Cumartesi 09:27
BAKN ÇELİK SENİNDE KESİN TAŞÖREN FİRMAN VAR ONDAN BU İŞİ UZADİP DURUYORSUN ACABA SANA 850 TL VERSELER NE YAPARSIN İSDERSEN KENDİNİ DENE BİR AY SONRA BİZE HAK VERİRSİN AZACIK İNSAF EGER BU İŞİ CÖZEMİYECEKSEN İSDİFA ED. BAŞBAKAN YERINEİŞİ YAPANI BULUR SENDEN HAYIR YOK
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
SUNA
22 Temmuz 2013 Pazartesi 11:15
BAŞBAKANIM TAŞÖREN İŞÇİSİNE NE KADAR ÇOÇUK PARASI VERİYORSUN ŞİRKET BİZE 9 TL VERİYOR BUNU AÇIKLIĞA KAVUŞDURUN.KARDADAŞLAR LÜTFEN BENİ AYDINLADIN.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
KENAN
19 Temmuz 2013 Cuma 12:05
TAŞÖREN ARKADAŞLAR KIDEM TAZMİNADI, YILLIK İZİN BUNLAR ZATEN OLAN ŞEYLER BUNLARI BİZİM OKUMADIĞIMIZ SÖZLEŞMEMİZDE VAR BİZLERİ OLAN ŞEYLERLEN KANDIRMAYA ÇALIŞIYORLAR BİZE KADRODAN BAŞKASI YALAN ARKADAŞLAR SUSMAYIN NE OLUR SESİMİZİ DUYURARIM BAK BELETİYEDEKİLER NASIL YAPTI KADROYU ALDI BİZLERDE AYNEN AĞLAYAM COCUĞA MEME VERİYORLAR . AĞLAMAYA DEVAM....
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
SEMA
15 Temmuz 2013 Pazartesi 14:01
BAŞBAKAN BELETİYELERDEKİ TAŞÖREN ARKADAŞLARI KADROYA ALDIN TORBA YASASINDA BİZLERE BİR ŞEY YOK BİZİ İNSAN YERİNE KOYMAK YOKMU
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
LALE
15 Temmuz 2013 Pazartesi 13:58
(BAŞBAKANIM BAKAN ÇELİK AÇIKLAMA YAPTI SÖZLEŞMELİ MEMURA KADROYA ALACAKMIŞ YILBAŞINDA BİZ TAŞÖRENLER NE OLUYOR UNUTULTUKMU HEP MEMUR, HEP MEMUR HANİ BİZ OY ZAMANI SADECE MEMURDANMI OY ALACAKSIN BİZLERİ HİÇE SAYMA BİZLERDE İNSAN VE SENİN VADANDAŞIZ. NE OLUR İNSAN GİBİ BİR YAŞAM..)
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
NALAN
12 Temmuz 2013 Cuma 13:36
SY. BAŞBAKANIM DEVLETİN BÜTÜN İŞLERİNİ ALLAHIN NİZNİYLE ÇÖZMEYİ BAŞARIYORSUN NE OLUR BİZİM KADRO İŞİNİDE ÇÖZ. BİZLERİ YIL BAŞINA KADAR HAKLARIMIZ VE KADRO, İNSAN GİBİ BİR MAAŞ İNSAN GİBİ ÇALIŞDIĞIMIZ KURUMLARDA MEMURA NASIL DAVRANILIYORSA BİZLEREDE AYNI ŞEKİLDE DAVRANILMASINI BUNUDA BAŞBAKANIM SEN YABACAKSIN BAŞBAKANIM NE OLUR ALLAH RIZASI İÇİN BİZLERİ UNUTMA.TEŞEKKÜRLER.(ARKADAŞLAR BAŞBAKANIMIZIN ARKASINDA DURMAYA DEVAM EDECEĞIZ.)
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
LALE
10 Temmuz 2013 Çarşamba 12:06
SENDİKALAR HERKES SAHIP CIKIYORSUNUZ TAŞÖRENLERE NEDEN SAHIP CIKMIYORSUNUZ. BİZLERİ İNSAN YERİNE HİÇ KİMSE KOYMUYOR SİZLERDEMİ ALLAH RIZASI İÇİN DEVLETİMİZDEN KADRO İSDİYORUZ TEKEL İŞÇİLERİ BİZLER GİBİ İKLOKUL LİSE MEZUNU ONLALRI 4/B 4/C LI OLARAK KADROYA ALDINIZ YA BİZEDE KADRO YA ONLARINKILARİ DE FES EDECEKSINIZ EŞİT OLACAGIZ AYNI OKUL MEZUNLARIYIZ DEVLET BABA DUY SESİMİZİ.......
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
turan
9 Temmuz 2013 Salı 15:02
bu ölkede insan gibi yaşamak elbete bizimde hakımız in şallaH HÜKÜMET BUNUN FARKINANA VARMIŞTIR
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
ela gözlü
9 Temmuz 2013 Salı 07:48
neden taşeron işçiler bu ülkede köle gibi algılanıyor yıllardır taşeron işçilerin sorunları çözülmedi yoksa çözmekmi istemiyorlar anlamadım yoksa akp hükümeti taşeron işçi düşmanımı
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
LALE
8 Temmuz 2013 Pazartesi 14:35
BÜLENT ARKADAŞIMA KADILIYORUM HEP BERABER OLALIM ANCAK BÖYLE SESİMİZİ DUYURURUZ ÖLMEKMVAR DÖNMEK YOK KÖLE ARKADAŞLARIM.NASIL TEKEL İŞÇİLERİ BİZLER GİBİ İLKOKUL LİSE MEZUNU ONLARI 4/B 4/CLI OLALAR KADROLU YAPTILAR ONLAR İNSAN BİZLER HAYVAN BİLE DEGİLMİYİZ ARTIK İNSAN YERİNE KONULMAK İSDİYORUZ.TEŞEKKÜRLER
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
BÜLENT
7 Temmuz 2013 Pazar 14:18
ARKADAŞLAR BANA KADILDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER BİZ HEP BERABER OLURSAK BİR ŞEYLERİ BAŞARIRIZ VE UNUTMAYIN BİR ELİN NESİ VAR İKİ ELİN SESİ VAR ALLAHIN İZNİYLE SY.BAŞBAKANIMIZ BİZLERİ UNUTMAYACAKTIR BİRAZDA OLSA GÜVENİM VAR DURMAK YOK YOLA DEVAM.KADILDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%89 %11
BÜLENT
7 Temmuz 2013 Pazar 08:30
SY. BAŞBAKANIM BİZİM ÖZLÜK HAKLARIMIZ NEREDE HANİ BİZLERE SAHIP CIKACAKDIN BÖYLEMİ. TEKEL İŞÇİLERİ BİZLER GİBİ ILKOKUL,LİSE MEZUNU ONLAR 4/C 4/B LI OLARAK CALIŞIYORLAR ONLARA BİZE DAVRANTIKLARI GIBI TAVRANMIYIRLAR DİYORLARKI ONLAR KADROLU BİZLER KÖLE ONLARA KADRO VERDİN ONLARI INSAN YERİNE KOYDUN BİZLER NEREDE BİZDE HAKKIMIZI İSDİYORUZ NE OLUR TAŞÖREN MAĞDURLARINI UNUTMA ŞU RAMAZAN HÜRMEDİNE.TEŞŞEKKÜRLER....
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%92 %8
BÜLENT
7 Temmuz 2013 Pazar 08:29
SY. BAŞBAKANIM BİZİM ÖZLÜK HAKLARIMIZ NEREDE HANİ BİZLERE SAHIP CIKACAKDIN BÖYLEMİ. TEKEL İŞÇİLERİ BİZLER GİBİ ILKOKUL,LİSE MEZUNU ONLAR 4/C 4/B LI OLARAK CALIŞIYORLAR ONLARA BİZE DAVRANTIKLARI GIBI TAVRANMIYIRLAR DİYORLARKI ONLAR KADROLU BİZLER KÖLE ONLARA KADRO VERDİN ONLARI INSAN YERİNE KOYDUN BİZLER NEREDE BİZDE HAKKIMIZI İSDİYORUZ NE OLUR TAŞÖREN MAĞDURLARINI UNUTMA ŞU RAMAZAN HÜRMEDİNE.TEŞŞEKKÜRLER....
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%90 %10
lale
6 Temmuz 2013 Cumartesi 12:21
SY. BAŞBAKANIM TAŞÖRENE NE OLUR KADRO İSTİYORUZ YOKSA BİZLERİ ÇALIŞDİĞİMİZ KURUMLARDA BİR BÖCEK GİBİ EZMEYE DEVAM EDECEKLER NE OLUR YANIMIZDA OL BİZLERİN TEK SAHİBİ SENSİN OLUR SESİMİZİ DUY ALLAH RIZASI İÇİN SAYGILARIMLA TEŞEKKÜRLER...........
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
cuma
4 Temmuz 2013 Perşembe 15:24
Büyükşehir belediyesinin taşeron firmasında su ve kanal işlerinde yıllardır severek hizmet ediyoruz. Bir şehir için en önemli hizmetlerden biri olan su ve kanal işlerinde ustalaşan ve emek veren taşeron firmada çalışan arkadaşlarıma daimi hizmet olanağı sağlarsanız size minnettar oluruz.saygılar sunarım
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
ilamettin alim
2 Temmuz 2013 Salı 16:53
ülkemiz insanları bir bedel ödemeden hiç bir hak verilmiyor artık bizlerinde haklarımızı verimesini istiyorom artık nutuk dinlemek istemiyoruz
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
eyüp olgun
2 Temmuz 2013 Salı 09:56
ihaleler isterse 20 yıl olsun taşeron olduktan sonra hiçbirşey farketmez taşeron işçi yine ezilir taşeronu kaldırın ihaleleri uzatmayın
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
rıdvan
1 Temmuz 2013 Pazartesi 20:59
arkadaşlar aynı laflar oyalama taklitler bunların hiç bir işyapacagı yok bunlar ancak apdullah öcalanın dediğini yaparlar bu mu adalet partisi az kaldı ğörüşürüz
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%78 %22
yavuz
29 Haziran 2013 Cumartesi 18:27
her sefer sy başbakana oy verdik bizi korusun diye bizim tek derdimiz insan gibi yaşamak başkası değil ama bize türlü bahanelerle gelirlerse biz artık yalan olduğunu neyin bizi nasıl oyaladığını anladık artık biz bu hesabı sorarız sandıkta
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%91 %9
mehmet
25 Haziran 2013 Salı 12:47
bu yasalar zor çıkarrrrrrrrrrrrrrr
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
harun
23 Haziran 2013 Pazar 14:44
biz TAŞERON calısanlarına hic bisey yok sadece bizleri avutuyorlar. nasılkı bir cocuk ağladıgı zaman sen aglama ben sana cıkola ,seker... alcm dıyorzya aynısı işte secıme kadar oyalayacaklar gene hic bisey olmayacak
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
harun
23 Haziran 2013 Pazar 14:36
aylardırmı dıyeyım yıllardırmı dıyeyım bunlarla oyalayıp duruyorlar.yapılacaksa yapılsın bıseyler askarı ucret verıyor gıt gecın dıyo askarı ucrete yılda 50 lıra zm yapıyor karsılıgın da 100 lıra gerı alıyor artık ınan mıyoruz.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
erhan akgüney
22 Haziran 2013 Cumartesi 10:37
gidelimki bizim ağırlığımızı hissetsinler .bizler vereceğimiz oylarla hükümet kurar hükümet yıkarız
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
erhan akgüney
22 Haziran 2013 Cumartesi 10:33
arkadaşlar bu düzenlemenin olması için akp mitinglerine gidelim toplu olarak bir boy gösterelim
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
ismail yılmaz
21 Haziran 2013 Cuma 22:03
bu dünyada 1inci sınıf insan kadrolu.2inci sınıf insan hayvanlar.3üncü sınıf insanlar taşoranlar.yani hayvanlar kadar değerimiz yoooook
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100

21 Haziran 2013 Cuma 15:46
Ben bu ülkede sayın erdogan ın birşeyler yaptıgına gerçekten inanıyorum. Ama bu taşeron konusunda neden somut adımlar atılmadıgını hala anlamış degilim. İnşallah düzelir...
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
kenan
21 Haziran 2013 Cuma 09:47
arkadaşlar sizler ancak konuşursunuz icraat yok gelin toplanalım deseler kimse gelmez
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%85 %15

20 Haziran 2013 Perşembe 22:58
HÜKÜMET EĞER GERÇEKTEN MİLLETİNİ SEVİYORSA TAŞERON İŞİNE SON VERİR.DEVLET İLE SÖZLEŞME YAPTIRIR.MİLLETİNİ KÖLELİKTEN KURTARIR.MİLLET OLARAK BİZLERDE BİRİLERİNE PEŞKEŞÇEKMİYOR DERİZ.AMA NERDE ÖYLE BİR BABAHÜKÜMET....
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%95 %5
eah
20 Haziran 2013 Perşembe 22:18
artık uzatmayın da verin hakkımızı vekile %40 50 bize gelince pazarlık .aman bütçe sarsılmasın eninde sonunda vereceğiniz 150 200 lira zam oda zaten sadece yola yetiyor.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100

20 Haziran 2013 Perşembe 21:51
KAHROLSUN AKP ZİHNİYETİ BUNLAR SAHTE MÜSLÜMAN NE KADROSU ELİMİZDEKİNİ ALMA PEŞİNDELER
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%43 %57
akın
19 Haziran 2013 Çarşamba 22:45
faruk çelık umrunda degılır olsaydık yasa cıkardı bızımde sandıkda faruk umurumuzda olmayacakkkk
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%89 %11
akın
19 Haziran 2013 Çarşamba 22:42
bulent arınc bırılerı bızı silkelemeli demiştı sanırım sandıkda silkelenecekler
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%85 %15
taşeron sekreter
19 Haziran 2013 Çarşamba 17:58
hep yalan dolan bu hükümet.canı istese 5 dakikada yapar.elbet sandıkta görüşürüz
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%92 %8
hıdır
19 Haziran 2013 Çarşamba 10:30
arkadaşlar TAŞERON olayını gündende tutalım ses cıkaralım birlik te olalım mücadele edelim
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
VELİD
19 Haziran 2013 Çarşamba 10:03
SAYIN BAKANIM ATIK BU TAŞARON YASASINI YASALAŞTIRIN
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
bbb
19 Haziran 2013 Çarşamba 08:48
gündemdeki saçma park yüzünden bizlere fırsatmı kalıyorki okadar zam olur bomba patlar kimsenin çıtı çıkmaz ama bi park için yapılan adiliğe bakın açlık sınırının altında yaşıyoruz yeter yaaaa
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100

17 Haziran 2013 Pazartesi 22:45
lanet olsun bu akp demiyorum devletın başına bu olayı çözemediler..allahım inş. görevi başında verir bunların cezasını... amiiinnn.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%89 %11
aaa
17 Haziran 2013 Pazartesi 18:34
Allah Rasûlü mübarek hayatı boyunca, toplumda adaleti hâkim kılmak için mücadele etmiş, gerek Müslümanlar gerekse gayrimüslimler arasındaki muamele ve hükümlerde adaletin en güzel örneklerini vermiş, adaleti temel hakların ve özgürlüklerin korunması, toplumsal huzurun ve barışın sağlanmasının teminatı olarak görmüştür. bizlerde müslüman olduğumuza göre neden adaletsiz bir şekilde çalışıyoruz kadrolu işçi yoğurdun kaymağını yer mütahit yoğurdu yer biz taşeron işçilerinede yoğurdun suyu kalır işinde en kötüsünü en ağırını biz yaparız adalet bumu.....
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
bayram orak
17 Haziran 2013 Pazartesi 15:18
ben 5 yıldır bir kamu hastanesin de temizlik işçisi olarak taşeron firmaya çalışıyom yılda 3 4 defa ihale yapılıyor hiç bir güvencemiz yok allah kurusun kütü bir hastalığa yakalansak hemen bizi kapı dışı ederler derdimizle ilgilenen yok sayın bakan her çıktığın da bir şeyler diyor ümit veriyor ama malesef hiç bir şey yok neler edeceğimizi bilmiyoruz çalıştığımız firma ayın 1 ile 5 arası parayı alıyur malesef maaşlarımızı zaman ın da yatırmıyur ne olacak bizim halimize ilgilen yok
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
horzumyorukler-osmaniye80@hotmail.com
12 Haziran 2013 Çarşamba 17:44
bu ülkede teşeronlar kalkmadıkça hiç bir şey doğru dürüst yürümez.tek çaresi kamudan teşeronu kaldırmak insanın onurlu bir yaşam hakkı vermeyen bu sistemin kamudan derhal kaldırılması gereklidir.saygılar 80 pl.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
yeşim urul
12 Haziran 2013 Çarşamba 02:06
yani yapmıyacaksanız sürekli neden yapmış gibi görünüyorsunuz sözde mahkeme kazanılmış ve bakan şahin söz vermişti haniiiiiiiiiiiii
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%95 %5
varan58
11 Haziran 2013 Salı 15:43
bu kadro işi sol partiye yakışıyor sol partiden başkasıda bu kadroyu vermez
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%70 %30
osman
11 Haziran 2013 Salı 12:17
yapmadıgımız iş temizlemediğimiz pislik kalmadı aldığımız ne koçaman 820tl
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
osman
11 Haziran 2013 Salı 12:15
ne zaman olacak bunlar laf laf sonu yok
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%93 %7
TURGUT
11 Haziran 2013 Salı 11:44
ARTIK TAŞERON DİYE AŞAĞILANMAK İSTEMİYORUZ BIRAKIN KADROLULARLA AYNI MAAŞI ALMAYI
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
lazkopat
11 Haziran 2013 Salı 09:39
BU HÜKÜMETİN İŞLERİ ESKİ NENELERUMUZUN NİNNİSİNE BENZEDİ HABİRE UYUTİYİLER HEP TRAVA
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
köle taşeron
11 Haziran 2013 Salı 08:48
SİZİN KADAR YALANCI BİR HÜKÜMETY GÖRMEDİM ŞİMDİYE KADAR VERDİĞİM OYLARIN HEPSİ HARAM ZIKKIM OLSUN ÖBÜR TARAFTA RAHAT UYUYAMAYIN İŞALLAH.ŞİMDİDEN SONRA SİZE OY ATARSAM ALLAH BELAMI VERSİN.BUNE YA İPTE OYNATILAN MAYMUNA ÇEVİRDİNİZ İNSANI BUKADARMI İNSANIN GURURUYLA OYNANIR SİZLERE GELİNCE GECE YARISI MECLİSTEN GEÇER BİZLERE GELİNCE YOK ÖLEMİ GÖRÜŞECEZ SEÇİMLERDE BENDEN VE SÜLALEMDEN 21 OY YOK NE BELEDİYE NEDE HÜKÜMET OLARAK.BU KADAR NET..
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
işçi
11 Haziran 2013 Salı 08:38
memelekette bukadar olay varken sana bana kım bakar emeklı vatandası ıkıncı kez emeklı etme calısmaları varmıs tamamlanmıs nedense bıze sıra gelmıyo sayın çelık napıyo acaba haberlerde aynı seylerı yazıp duruyolar bu kadar koyun bır mıllet varmı baska acaba
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
taşeron
11 Haziran 2013 Salı 01:21
sen sağlık ta memur la aynı işi yap kadroyu alama sonra biz adalet partisiyiz diye geçin
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%98 %2
ramazan
11 Haziran 2013 Salı 00:15
aylardır haberlerde 8madde diyorlar.senerce 16saat mesai yaptırana niye demiyorlar.yasa çıksada aynı olacak.amir der ceketini al çık yasa masa hikaye.16saat mesai haftada 6 gün iş askeri ücrete devam.alabilirsen tabi....lise temizlikçileri
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
çapulcu ayyaş
10 Haziran 2013 Pazartesi 21:38
yalaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%94 %6
leman
10 Haziran 2013 Pazartesi 20:57
hergun hevesle bakıyorum haberlere hiçbir gelişme yok her seferinde kandırılmaktan bıktık bizde bu devlet için çalışıyoruz ve kadro istiyoruz
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
MAAŞLARA BAK :)
10 Haziran 2013 Pazartesi 20:09
MİLLET VEKİLLERİNİN MAAŞLARI BİR GÜN GÜNDEME GELDİ İKİNCİ GÜN MAAŞI ZAMLI ÇEKTİLER :)) ŞİMDİ DÖRT YILDIR TAŞERON SORUNU ÇÖZÜLMÜYOR BAK SEN ŞU DALAVERELERE MENFAATLİ ÇAKALLAR
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
taseron
10 Haziran 2013 Pazartesi 18:29
allah izin verirse sandıkda bakacagız bu işlere vermesinler bakalım kadro..
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%96 %4
taşoren
10 Haziran 2013 Pazartesi 18:10
kamu hastanesinde calışıyorum daha maaş alamadık beyler nerde adalet
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
taşoren
10 Haziran 2013 Pazartesi 18:07
kamu hastanesinde calışıyorum daha maaş alamadık beyler nerde adalet
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
yılaz karadağ
10 Haziran 2013 Pazartesi 18:02
yeter artık milleti kandırdınız garibanı sömürdünüz kendınız için bır gecede yasa ç ıkıarıyorsunuz vatandaşa gelince ancak laf üretıyorsunuz artık canımızı sıkmayın iş yapın artık sabrımız kalmadı
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
taşeron
10 Haziran 2013 Pazartesi 17:58
tek çözüm kadro
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%96 %4
ali yıldırım
10 Haziran 2013 Pazartesi 17:34
aynı iş yerinde çalışıyoruz aynı işi alıyoruz birimiz 3.000 alırken bizler 800 milyona talim böyle adalet dünyanın neresinde var bilmiyorum ne izin var ne tazminat ne hastalık ne doğum ne ölüm işine gelirse anlayışı artık milletimiz akıllansın ona göre versin oyunu başka bişey demeye gerek yok
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
RİZELİ
10 Haziran 2013 Pazartesi 17:18
peki hergün takip ediyorumda hep aynı haber resmi bir şey yok ki hani yasa haziranda yürürlüğe girecekti mayıs ayında son şeklini alacaktı aylardır aynı lagara lugara
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
AHMET
10 Haziran 2013 Pazartesi 17:11
KADROLULARLA AYNI İŞİ YAPIP HATTA ONLARDAN DAHA ÇOK ÇALIŞIYOZ AMA ONLARIN HER HAKKI OLDUĞU GİBİ BİZİM HİÇBİR HAKKIMIZ YOK HÜKÜMETİMİZE GÜVENİYORUM BİZDE KADROLU OLACAZ İNŞALLAH
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%88 %12
taşörön ağlan taşörön ,oyunu iyi kullan!!
10 Haziran 2013 Pazartesi 17:10
ağlanma taşörön ağlanma seçimlerde oyunun iyi kullan
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%98 %2
derdiyok
10 Haziran 2013 Pazartesi 17:05
üzülmeyin gençler allah var inşallah çok yakında kadro verirler.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%83 %17
dadaş
10 Haziran 2013 Pazartesi 15:28
aylardır aynı hikaye ısıtılıp ısıtılıp içirmeye çelışıyonuz yeter da...herkes gibi sizde biliyosunuz ki KADRO DAN başkası kurtarmıyo verin kadromuzu sizde rahat edin bizde
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%97 %3
aayla
10 Haziran 2013 Pazartesi 15:12
heppppppp yalannnnnn
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
taşeron
10 Haziran 2013 Pazartesi 11:21
açın halinden ancak aç olan anlar bunlar anlamaz sayın başbakan niye susuyor anlamıyoruz her gün bu 8 maddiyi okuyoruz biz ler güvence istiyoruz sayın bakan sen chp ye çalışmaya devam etttttttttttttttttttttttt
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
ahmet
10 Haziran 2013 Pazartesi 11:06
birdaha oy alacagız diye bekleyın
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%96 %4
Ali
10 Haziran 2013 Pazartesi 10:41
süper haber. ben hastanede taşeron işçi olarak asıl işçinin işini yapıyorum. vezne işine bakıyorum. muvazaya aykırı taşeronlaşma kanununa göre ben yasadan sonra otomatkmen memurum :D:D
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%89 %11
murat
10 Haziran 2013 Pazartesi 10:09
ben böyle hukukun adaletin ta içine ..... daha maaş alamadık gece nasıl rahat uyuyor bu faruk çelik hayret ediyorum.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%97 %3
 
 
DİĞER HABERLER
 
 
Ehliyet sınav giriş yerleri 29 Haziran 2013 TIKLA öğren
Ehliyet sınav giriş yerleri 29 Haziran 2013 TC Kimlik no ile sorgu.meb.gov.tr ...
Kıyaslama yapanlara sert çıktı
Başbakan Erdoğan kendisinin söylemini sert bulanlara cevap verdi...
5 ayrı noktada konuşmak zorunda kaldı
Başbakan Erdoğan, Ankara'da 5 ayrı noktada vatandaşlara hitap etti.
''Birilerinin bizi silkelemesi lazım''
Akabe Vakfı tarafından düzenlenen bir programa katılan Bülent Arınç Gezi ...
 
 
Taksim böyle miting görmedi
Taksim Dayanışması tarafından düzenlenen miting, Bandista müzik grubunun konseriyle başladı
Bu sloganlar Erdoğan'ı mest etti
Başbakan Erdoğan Mersin'de katılacağı açılış öncesi Adana'da kendisini karşılayanlara seslendi.
AK Parti de meydanlara iniyor
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için hazırlıklar tamamlandı Ak Parti de sokağa iniyor..
Ehliyet sınav giriş yerleri 29 Haziran 2013 TIKLA öğren
Ehliyet sınav giriş yerleri 29 Haziran 2013 TC Kimlik no ile sorgu.meb.gov.tr ...
 
 
Vali Mutlu'dan geç kalan Taksim mesajı
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, sabah saatlerinde sosyal medya adresinden ...
Öcalan heyete Sırrı nerede diye sordu
6. BDP heyetinin İmralı ziyaretinde Selahattin Demirtaş, Pervin Buldan ...
Ankara'da eylemcilere gece müdahalesi
Kızılay'da, Taksim Gezi Parkı'ndaki olayları protesto eden gruba polis müdahale etti.
Taşeron işçiler son dakika haberleri (9 Haziran 2013)
Taşeron işçiler son dakika haberleri (9 Haziran 2013) Taşeron işçilerin ...
 
 
 
Acun Ilıcalı Kurtlar Vadisi Pusu'yu fena dağıttı!

Acun Ilıcalı Kurtlar Vadisi Pusu'yu fena dağıttı!

GÜNÜN MANŞETLERİ
 
 
İstanbul Ümraniye'de yangın çıktı!
Ak Parti'de Davutoğlu'nu şok eden karar
Beşiktaş Kayseri'yi gole boğdu! Maç özeti
Erdoğan'dan ABD'ye PYD/YPG resti!
Meral Akşener'den karşı hamle geliyor!
8 Şubat'ta kar tatili olan iller açıklandı!
Bülent Arınç Ankara'da ofis mi tuttu
Erdoğan'ın korumaları kriz çıkardı!
İşte Survivor 2016 Gönüllüler Takımı
İşte Survivor 2016 Ünlüler Takımı
 
 
Acun Ilıcalı Kurtlar Vadisi Pusu'yu fena dağıttı!

Acun Ilıcalı Kurtlar Vadisi Pusu'yu fena dağıttı!

1 / 20
ÖNE ÇIKANLAR
 
 
Galatasaray Anderlecht maçı hangi kanalda?
Taşeron işçi haberleri (son haberler)
Kiraz Mevsimi 9. Bölüm fragmanı ve bölüm tüyoları
Erdoğan 26 ili tüm ilçeleriyle aldı
Bu yıl Ramazan Bayramı namazı saat kaçta kılınacak? bayram namazı 2014!
Bayram namazı nasıl kılınır? (bayram namazı videolu anlatımı)
2014 il il Bayram Namazı vakitleri! - (Ankara, İstanbul Bayram namazı saatleri)
Kadir Gecesi mesajları burada! Tıkla - (Kadir Gecesi cep telefonu mesajları)
İstanbul iftar sahur vakitleri- (ankara iftar sahur vakti öğren 2014)
Serdar Ortaç Ahmet Kaya iddialarına böyle isyan ettti - Video
 
 
 
 
© Copyright 2011 Habera.com
• Künye
• Bize Ulaşın
• Reklam
• Tüm Haberler
• Sitene Haber Ekle
 
Haber
 
Foto Galeri
 
Video Galeri
 
Etiketler
   
 
• Gündem
• Siyaset
• Ekonomi
• Spor
• Magazin
• Dünya
• Yaşam
• Medya
• Magazin
• Yaşam
• Spor
• İnternet
• erororr
• Siyaset
• asd
• Medya
• Haber
• Magazin
• Spor
• Müzik
• Eğlence
• Komedi
• Sinema
• Şans Topu
• pkk
• şehit
• galatasaray
• çözüm süreci
• dizi
• Cizre
• kongre
• ankara haberleri
adssad