Günün Haberleri   |   Giriş sayfam yap   |   Favorilere ekle   |   Künye   |   İletişim   |   Sitene haber ekle

   GÜNDEM

ANKARA
Değiştir
  Bugün   Cumartesi   Pazar
9 / 21 °C 7 / 23 °C 9 / 25 °C
 
  HABER VİDEO GALERİ FOTO GALERİ GAZETELER RÜYA TABİRLERİ BİLGİ YARIŞMASI
  ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR MAGAZİN DÜNYA YAŞAM MEDYA SAĞLIK KÜLTÜR & SANAT EĞİTİM TEKNOLOJİ  
 
   
  Facebook'a yeni özellik geldi  
 
   
  46 Yok Olan dizisi ne zaman final yapacak?  
 
   
  Lucescu'nun yeni takımı belli oldu  
 
   
  20 yıllık Beyaz Show bitiyor mu?  
 
   
  PFDK Selçuk İnan'a cezayı kesti!  
 
 

Taşeron işçi haberleri ve son dakika gelişmeleri - 7 Kasım 2013

Taşeron işçi haberleri ve son dakika gelişmeleri - 7 Kasım 2013
 
Taşeron işçiler son dakika haberleri (7 Kasım 2013) Taşeron işçilerin durumu ne olacak? Taşeron işçiler kadro alabilecek mi? Başbakan Erdoğan'ın verdiği Taşeron işçi talimatı çözüm olacak mı? Taşeron sorunu için çözüm arayışları devam ederken, Taşeron sayısının da artması neye işaret ediyor?
 
7 Kasım 2013 Perşembe - 09:32

Taşeron işçiler son dakika haberleri (7 Kasım 2013) Taşeron işçilerin durumu ne olacak? Taşeron işçiler kadro alabilecek mi? Başbakan Erdoğan'ın verdiği Taşeron işçi talimatı çözüm olacak mı? Taşeron sorunu için çözüm arayışları devam ederken, Taşeron sayısının da artması neye işaret ediyor?

Taşeron işçileri son haberler sürekli yenilenmeye devam etmektedir. Bakanlık tarafından yapılan çalışmalar ile işçilerin istediklerine yakında kavuşması beklenmektedir. Öncelik ile ilk plan kıdem tazminatı konusu olmaktadır. Gerekli düzenlemelerin bu konuda yapılaştırılması ile işçilerin rahata kavuşması planlanmaktadır.

Taşeron işçileri maaşları da artık devlet güvencesi altına girecektir. Şu an için miktar ne kadar olacak bilinmez ancak yapılan düzenlemeler sonucunda işçilerin artık yatırılmayan maaşlarımız ne olacak gibi sorunları da ortadan kalkacak gibi görülmektedir.

Taşeron işçileri izin hakları da yenilenen sözleşmeler ile devamlı yanıyordu. Bu hakları da korunacak e artık sözleşme yenileme bahanesi ile yıllık izin hakları kaybolmayacak. Her taşeron işçisi yapılması beklenen düzenlemelerin sonuç bulması ile izin haklarını da rahatça kullanabilecektir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bakanlığının gündeminde olan kadın istihdamı, kıdem tazminatı ve taşeron işçiler sorununu taraflarla uzlaşma olmaması halinde, kasım ayında parçalı şekilde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine getireceklerini söyledi.

Bayram tatili için geldiği Bursa'da, Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen Mahfel Çay Bahçesi'nin açılışına katılan Bakan Çelik, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bakan Çelik, çalışma hayatının önemli konularını taraflarla uzlaşarak çözmek istediklerinin altını çizdi. Çelik, şunları kaydetti:

"Çalışma Bakanlığı olarak, önümüzdeki dört beş başlıktan oluşan önemli gündem maddeleri var. Bunlardan bir tanesi kadın istihdamı, bir tanesi taşeron, işveren, işçiler ve tazminat sorunları gibi konulardır. Bunlarla ilgili bayram öncesinde işçi, işveren kesimiyle bir kez daha görüştük, 15 günlük bir süre istediler. Bayramdan sonra, kasımın ilk haftasında son bir kez daha bir araya geleceğiz. Uzlaşma sağlanırsa bunları hızlı şekilde Sayın Başbakanımıza, Bakanlar Kurulu'na ve oradan da TBMM'ye taşımış olacağız. Eğer uzlaşma sağlanamazsa o zaman parçalı bir şekilde, bütünlük içerisinde değil de daha lokal şekilde bunları parlamentoya taşımış olacağız. Şu anda bulunduğumuz durum bu."

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bugün toplanacak Çalışma Meclisi’ne götüreceği dosyayı Radikal'den Nuray Babacan'a anlattı.Çelik, taşeron işçiler konusunda kamunun yanlış politika izlediğini belirterek, “Asıl işçi ihtiyacını belirleceğiz ve bunların taşeron olmasını önleyeceğiz. Kıdem tazminatı fonu korkulduğu gibi değil, fon taşeron işçiler ve yeni işe girenler için geçerli olacak” dedi.

BAKANIN DOSYASINDAKİ KONULAR

Çelik, iş hayatının en sıkıntılı konularınıntaşeron işçiler ve kıdem tazminatı olduğunu söyledi. İki gün sürecek Çalışma Meclisi’nin ana konularını bunların oluşturacağını belirten Çelik, şunları söyledi:

“Taşeron işçi sorunu, bizi şu dönemde en çok meşgul eden konu. Sorunu çözmeye çalışırken, karşımıza mahkeme kararları çıkıyor. Karayollarında biliyorsunuz 8 bin taşeron işçiyi ilgilendiren kararlar çıktı. ‘Bunları ya kadroya alın ya tazminatlarını ödeyin’ deniliyor. Bir orta yolla bunu çözmemiz gerekiyor."

TAŞERON ASIL İŞİ YAPAMAYACAK

"Diğer yandan yaptığımız çalışmanın birkaç ayağı var. Kamuya bakıyorsunuz, 10 yıl öncesine oranla işçi sayısı 500 binden 200 bine düşmüş. Bunu doğru anlamak gerekir. Bu devletin küçülmesi anlamına mı geliyor? Yoksa kamuda yoğun bir şekilde taşeron işçi kullanıldığı anlamına mı geliyor? Bakıyorsunuz altından taşeronlaşma çıkıyor. İhtiyacınız azalmamış, karşılama biçiminiz değişmiş. Aslında bundan hem çalışan hem de kamu zararlı çıkıyor."

KAMUDA İŞÇİ AZALDI AMA

"Çünkü kamu 5-10 yıl sonra taşeron çalıştırdıklarının tazminatlarını ve diğer haklarını fazlasıyla ödemek zorunda kalıyor. Karayollarında karşımıza çıktığı gibi.

Bu yüzden doğru analiz yapmak gerekiyor. Biz de şu soruyu sorduk: Kamuda asıl iş için gerekli çalışan sayısı nedir? Asıl iş için taşeronun kullanılmaması önlenmeli."

ÜÇ STATÜ OLACAK

"Şimdi yaptığımız çalışmamızın merkezi bu. Kamuyu asıl iş, yardımcı iş ve alt işverenin üstleneceği iş olarak üçe ayırdık. Böylece asıl işte taşeron çalıştırılmasını önleyeceğiz. Çalışmanın diğer ayağı ise alt işverenden alınacak hizmetlerde çalışanların haklarını belirlemek, mesaisi, izni, emekliliği, tazminatı, hepsini bir statüye bağlayacağız ve onların da maduriyetini önleyeceğiz. Karmaşık ama önemli bir konu."

KIDEM TAZMİNATI FONU

"Kıdem Tazminatı Fonu korkulduğu gibi değil. Bu çalışmanın bir yanı da bu. Taşeron işçilerin tazminatları ile işe yeni girecekler fon üzerinden değerlendirilecek. Mevcut çalışanların ne geçmiş hakları, ne de gelecek hakları fona devredilmeyecek. Bu kesin. Burada bir tek istisna olabilir, o da isteğe bağlı. ‘Ben Kıdem Tazminatı Fonu’yla ilişkilendirilmek istiyorum’ diyen olursa, bireysel olarak buna imkân yaratabiliriz. Tüm bu konular, toplantıda tartışılacak ve karara bağlanacak.”

Masada yok yok

Çalışma Meclisi’nin 2 gün sürecek 10. toplantısında, çalışma hayatının yıllardan beri tartışma konusu olan kıdem tazminatı, alt işverenlik, özel istihdam büroları aracılığıyla geçici iş ilişkisi konuları ele alınacak. Toplantıya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Kudatgobilik katılacak.

Taşeron çalışan sayısı

KAMU

Temizlik 202.620
Diğer hizmetler 170.168
Güvenlik 119.316
Veri giriş 40.804
Sağlık 24.589
Atık 10.226
Toplam: 567.763

ÖZEL SEKTÖR

İnşaat 318.087
İmalat 63.849
Madencilik 12.606
Ulaştırma ve depolama 10.347
İdari ve destek hizmetleri 4.146
Diğer 10.431
Toplam: 419.466

Rüyada Acur görmek ne anlama gelir?

Rüyada acur görmek sevince işaret eder. Eğer bir kişi rüyasında mevsiminde taze acur görürs, bu hoş söz işitmeye, sevince, mal ... devamı için tıklayın...

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
(7 Kasım 2013)Taşeron İşçilerin kadro beklentisi Taşeron maaşı -Taşeron Yasası
 
Sarıgül: Erdoğan dünya lideridir
 

Etiketler :

FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
 
 
YORUMLAR   Toplam yorum 26   Onay bekleyen 2  
 
 


Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
 
 
   
 
taşeron
11 Kasım 2013 Pazartesi 10:14
kanayan bir yaraya melhem olamayan bakan biz bakan olarak istemiyoruz sayın çelik
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
taşer
11 Kasım 2013 Pazartesi 10:12
işveren ortadan kalkmalıdır kamunun içerisinde çalışıyoruz işverenle masaya oturuyorlar onlar taşeronun sorunundan ne anlasınlar safece karını düşünen işçiyi kamuya amele gibi çalıştırtırlar işveren işini yapmıyorki masaya otursunlar işçisini düşünmeyen onları ezenlere müdahale etmeyen işveren kalkmalıdır bizlerin maaşlarının karını almasını biliyorlar herçocuk rızkını almalıdır maalesef işçiye saygısı olmayan çocugun derdini bilmez sayın çelik siz bir çocuk babasının 800 maaşla nasıl geçindiğini biliyormusunuz işverenle masaya oturuyorsunuz artık sizin işçiye nekadar önem verdiğinizi biliyoruz işçiş çalışan köle edilmiş kadrolu çalışan patron kesilmişr çalışan işçisini düşünmeyen bakan görevden alınsın bizler seçtik istemeyenlerde bizleriz oy zamanı görüşürüz
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
taşeron
11 Kasım 2013 Pazartesi 10:04
gerçekten taşeron sorunu kanayan bir yara maaşlarımız 1500 olması gerekirken en azından şuan alınan maaş ÇOCUKLARA BAYRAM HAŞLIGI neden bu sorunu bukadar uzadı bukadar zormu işveren deniyor kaçdefa sorunlarımızı dinlemişler onlar sefa sürerken bizler açlık sıkıntısı çekiyoruz
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
kaya taşeron
9 Kasım 2013 Cumartesi 09:31
alınan maaş:800 tl ev kirası :350 tl elektrik+su:100 tl düğün taksiti:350 tl yemek + yol masrafı:150 tl mutfak masrafı :150 tl toplam masraf :1100 tl şu hesapla 300 tl açık var ve daha çoçuk yok.hesap ortada. bide 3 çocuk yapın deniliyo.nasıl yapim?
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
sabreden taşeron :(
9 Kasım 2013 Cumartesi 02:47
Her türlü yasa geçti nedense yıllardır taşeron yasası geçemedi daha ne kadar sabredeceğiz,bu çilemiz,korkularımız ne kadar sürecek..siz hala gereksiz konuları düşünün tek sıkıntı öğrencilerin yatıp kalkması kaldı biz burda çoğu zaman aylarca maaş alamazken sıkıntı çekip evimize ekmek götüremezken...kime diyoruz ki zaten TOK AÇIN HALİNDEN NE ANLASIN...önemsenmek için SURİYELİ mi olmak lazım
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
taşeron üniversiteli
8 Kasım 2013 Cuma 15:28
devlet suriyeli, kızlı erkekli muabbetinde. Taşeronun çilesini ne yapsın. Umurundamıki taşeron geçinememiş, çocuğuna harçlık verememiş, tüp alamamış, kirayı ödeyememiş, 11 ay 29 gün sonra tekrar işe alınırmıyım endişesi yaşamış. Gelsin oylar, gelsin 12000 TL'cik maaşlar. oh hayat şahane. Çelik kadro yerine sürekli müjde(oyalama, kandırmaca) verdi. Bu işi sandıktan başka bişey çözmez.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
ÇOCUĞUMA MAMA ALAMIYORUM
8 Kasım 2013 Cuma 10:57
KURULDUĞU GÜNDEN BERİ BU PARTİYE OY VERİYORUM AMA BU SAÇMALIĞI BİTİRMRDİKLERİ VE İNSANLARI OYLAYIP SAF YERİNE KOYDUKLARI İÇİN BU SEÇİMDE RTAKİBE VERECEĞİM OYUMU... BEN YOL VEYA TÜP GEÇİT İSTEMİYORUM EMEĞİMİN KARŞILIĞINI İSTİYORUM
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
FALKOMX06
8 Kasım 2013 Cuma 09:28
KADRO YOKSA OYDA YOK
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
ali
8 Kasım 2013 Cuma 08:37
taşerona kadro meseleini sandıkta halletmek lazım
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100

8 Kasım 2013 Cuma 00:42
kadro yok oy yok
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%94 %6
ezik taşaron işcisi
8 Kasım 2013 Cuma 00:03
tek bişey dicem bunların hepsini allaha havale ediyorum bu dünya sonsuz deyildir unutmasınlar.....
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%95 %5
kadir
7 Kasım 2013 Perşembe 22:04
minlet vekili 800tl ahsın dah gecinsin
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
EGO BUGSAŞ
7 Kasım 2013 Perşembe 21:57
Yargıtay kararları neden uygulanmıyor vede geriye dönük haksız yere verilmeyen alacaklar neden sadece mahkeme yoluyla veriliyor vede çalışırken bu haklarımızı isdiyoruz saygıdeğer BAŞBAKANIMIZ EGO DAKİ BUGSAŞ ÇALIŞANLARINA NE OLUR SAHİP ÇIKIN TÜM İŞLERİ YAPAN BİZ PARAYI ALAN BAŞKALARI.......
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
adem
7 Kasım 2013 Perşembe 21:24
dahada oy vermem kadro vermessiniz biliyorum.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
adamın biri
7 Kasım 2013 Perşembe 20:13
başbakan ögrenci ewlerine takmış adamın biride yapacaz edecez diyip duruyor sizin anlıycanız günümüyüzün yeni wampirleri başkanlar birbirlerine ratn saglamak birbirlerinin cebini doldurmak için karşilıklı satıyorar işçi kardeşlerimi bunlar
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%95 %5
gökhan
7 Kasım 2013 Perşembe 18:25
saglıkta çalışan v.h.k.i personeleri olarak son sözümüz kadro varsa oy var yoksa akp sandıkta kaybolıcak anketler başbakanı yanıltmasın bunun faturası çok acı çıkıcak seçimde ..
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
Toplumsal Fakir
7 Kasım 2013 Perşembe 17:52
Her konusmanızda Allahtan kitaptan bahsediyosunuz icraata gelınce %0 yazık gerçekten ben üniversite öğrencısıyım taşerön firmada çalışıyorum yaş 24 olmuş.. evlen 3 çocuk yap dıolsunuzyanı dalga geçer gibi onu yaratacak ortamı sağlamak lazım boş yere laklaka yapmak deil.. hkumet sızın elınızde yasanın çıkması 1 günlük iş . zengini iyice zengın eden fakire fakirlik katan taşeronluk yasasını çıkartın artık..
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
tarım bakanlığı
7 Kasım 2013 Perşembe 16:59
ya neden diretiyorsunuz çok şey değil bizde işten çıkma korkumuz olmadan çalışmak istiyoruz çokmuuu
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%95 %5
egeüniversitesin de taşeron olarak çalışan işçi
7 Kasım 2013 Perşembe 16:33
her secimde aynı sözler veriliyor.secim gecinçe ortada birşey yok bari yalan söylemeyin ki siz müslüman diye gecinen bir partisiniz.millete böyleyalanlar söyleyerek oy toplamayın bu defa benden size oy yok çünkü işçiyi hiç düşünmediniz bu zamana kadar
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
taşeron kardeşliği
7 Kasım 2013 Perşembe 16:12
bunlar hep pembe yalanlar.duyda inanma.on senedir uğrasıyorsunuz bir türlü çıkagidin zam yapın.çıramıyormusunuz bu yasayı cokmu zor.maksat seçimi atlatmak milleti kandırmak baska bir sey değil.siz millet vekili maaslarına zam yapın.alın size oyyyyyyyyyyyyyyyyy.nerene koyarsan koyyyyyyyyyyyy.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
taşeron işçi
7 Kasım 2013 Perşembe 15:34
ÇIKMADIK CANDAN UMUT KESİLMEZ
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%70 %30
haberler
7 Kasım 2013 Perşembe 15:10
kadro yok oy yok
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%95 %5
allahın bir kulu
7 Kasım 2013 Perşembe 13:55
bu işten bişey çıkmaz bugüne kadar çıkmadığı gibi oyalama taktiklerine devam kişisel görüşüm hepsi yalan dolan
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
toşoron işçi
7 Kasım 2013 Perşembe 13:14
net kadro yoksa oy yok...
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%98 %2
cankurt
7 Kasım 2013 Perşembe 12:59
neden insanları oyalıyorsunuz,istediginizkanunları hemen çıkarıyorsunuz,çok mu zor ekim,kasım dediniz oda ğeçer hayırlıaıııııııııııı
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%96 %4
selami çiftçi
7 Kasım 2013 Perşembe 12:51
bu devlet devlet degil tok acın halinden ne anlar 800 milyon paramı
Katılıyorum  Katılmıyorum  
%100
 
 
DİĞER HABERLER
 
 
(7 Kasım 2013)Taşeron İşçilerin kadro beklentisi Taşeron maaşı -Taşeron Yasası
Taşeron İşçilerin kadro beklentisi Taşeron maaşı - Taşeron Yasası. En ...
Taşeron işçi son dakika haberleri (7 Kasım 2013)
Taşeron işçiler son dakika haberleri (7 Kasım 2013) Taşeron işçilerin ...
Taşeron işçiler son dakika haberleri 7 Kasım 2013) kıdem tazminatı müjdesi
Taşeron işçiler son dakika haberleri (7 Kasım 2013) Taşeron işçilerin ...
Taşeron haberleri ve son dakika gelişmeleri (7 Kasım 2013)
Taşeron işçiler son dakika haberleri (7 Kasım 2013) Taşeron işçilerin ...
 
 
2013 Erken terhis ne zaman açıklanacak ? Askerlik süresi son dakika 7 Kasım 2013
2013 Erken terhis ne zaman açıklanacak ? Askerlik süresi son dakika.Erken ...
Fakir Yunan'ın lüks tacizi
Ekonomik krizle boğuşan Yunanistan, uzun bir aradan sonra Ege'de semalarında ...
Güler'e göre o evler terör yuvası
Bakan Muammer Güler, Erdoğan'ın kızlı erkekli öğrenci evleri çıkışı hakkında açıklama yaptı.
Erdoğan'dan utanan Ilıcak'a cevap
Başbakan'ın, karma öğrenci evlerine ilişkin açıklamasına sert tepki gösteren ...
 
 
Erdoğan'a göre müdahale yok
Erdoğan, "11 yıldır başbakanım 4,5 yıl belediye başkanlığım var. Biz kimsenin ...
Fakülte Dekanlığını işgal ettiler
Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Dekanlığı, öğrenciler ...
Kürtaj patlaması iddiası yalanlandı
Sağlık Bakanlığı Müşaviri Ahmet Özdinç, kadın öğrenciler arasında kürtajın patladığını iddia etti.
Melih Gökçek bakan mı oluyor?
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Melih Gökçek, bu seçimlerde aday yapılmayacak mı?
 
 
 
Acun Ilıcalı Kurtlar Vadisi Pusu'yu fena dağıttı!

Acun Ilıcalı Kurtlar Vadisi Pusu'yu fena dağıttı!

GÜNÜN MANŞETLERİ
 
 
İstanbul Ümraniye'de yangın çıktı!
Ak Parti'de Davutoğlu'nu şok eden karar
Beşiktaş Kayseri'yi gole boğdu! Maç özeti
Erdoğan'dan ABD'ye PYD/YPG resti!
Meral Akşener'den karşı hamle geliyor!
8 Şubat'ta kar tatili olan iller açıklandı!
Bülent Arınç Ankara'da ofis mi tuttu
Erdoğan'ın korumaları kriz çıkardı!
İşte Survivor 2016 Gönüllüler Takımı
İşte Survivor 2016 Ünlüler Takımı
 
 
Acun Ilıcalı Kurtlar Vadisi Pusu'yu fena dağıttı!

Acun Ilıcalı Kurtlar Vadisi Pusu'yu fena dağıttı!

1 / 20
ÖNE ÇIKANLAR
 
 
Galatasaray Anderlecht maçı hangi kanalda?
Taşeron işçi haberleri (son haberler)
Kiraz Mevsimi 9. Bölüm fragmanı ve bölüm tüyoları
Erdoğan 26 ili tüm ilçeleriyle aldı
Bu yıl Ramazan Bayramı namazı saat kaçta kılınacak? bayram namazı 2014!
Bayram namazı nasıl kılınır? (bayram namazı videolu anlatımı)
2014 il il Bayram Namazı vakitleri! - (Ankara, İstanbul Bayram namazı saatleri)
Kadir Gecesi mesajları burada! Tıkla - (Kadir Gecesi cep telefonu mesajları)
İstanbul iftar sahur vakitleri- (ankara iftar sahur vakti öğren 2014)
Serdar Ortaç Ahmet Kaya iddialarına böyle isyan ettti - Video
 
 
 
 
© Copyright 2011 Habera.com
• Künye
• Bize Ulaşın
• Reklam
• Tüm Haberler
• Sitene Haber Ekle
 
Haber
 
Foto Galeri
 
Video Galeri
 
Etiketler
   
 
• Gündem
• Siyaset
• Ekonomi
• Spor
• Magazin
• Dünya
• Yaşam
• Medya
• Magazin
• Yaşam
• Spor
• İnternet
• erororr
• Siyaset
• asd
• Medya
• Haber
• Magazin
• Spor
• Müzik
• Eğlence
• Komedi
• Sinema
• Şans Topu
• pkk
• şehit
• galatasaray
• fenerbahçe
• kongre
• çözüm süreci
• dizi
• Cizre
adssad