Günün Haberleri   |   Giriş sayfam yap   |   Favorilere ekle   |   Künye   |   İletişim   |   Sitene haber ekle

   MHP

ANKARA
Değiştir
  Bugün   Cumartesi   Pazar
14 / 26 °C 15 / 25 °C 14 / 27 °C
 
  HABER VİDEO GALERİ FOTO GALERİ GAZETELER RÜYA TABİRLERİ BİLGİ YARIŞMASI
  ANA SAYFA GÜNDEM SİYASET EKONOMİ SPOR MAGAZİN DÜNYA YAŞAM MEDYA SAĞLIK KÜLTÜR & SANAT EĞİTİM TEKNOLOJİ  
 
   
  Facebook'a yeni özellik geldi  
 
   
  46 Yok Olan dizisi ne zaman final yapacak?  
 
   
  Lucescu'nun yeni takımı belli oldu  
 
   
  20 yıllık Beyaz Show bitiyor mu?  
 
   
  PFDK Selçuk İnan'a cezayı kesti!  
 
 

Bahçeli'den 9 maddelik sert uyarı!

Bahçeli den 9 maddelik sert uyarı!
 
MHP'nin Ankara Arena Spor Salonu'nda düzenlenen 10. Olağan Kurultay'ında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, hazırlanmış olan dokuz maddelik Milli Mutabakat Metni'ni açıkladı.
 
4 Kasım 2012 Pazar - 13:50

MHP'nin 10'uncu Olağan Kurultayı bugün Ankara'da yapılıyor. Kurultay'da konuşan MHP Lideri Bahçeli, "Ölürüz de milletimizden vazgeçmeyiz. Ölürüz de vatan toprakları üzerinde taksimat yaptırtmayız" diye konuştu. Bahçeli, 9 maddelik milli mutabakat metni açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 10. Olağan Kurultayı Ankara Arena Spor Salonu'nda başladı. Devlet Bahçeli'nin altıncı kez genel başkanlığa aday olduğu kurultayda, bin 241 delegeden bin 216'sı oy kullanacak. Kurultayda divan başkanlığına Tuğrul Türkeş seçildi. 

Kurultayda "Fedakar dava arkadaşlarım, yiğit bozkurtlarım, sevgili asenalar, bugün Ankara bir başka güzel. Yenilmedim, yenilmeyeceğim diyen millet sevgisi Ankara'da buluştu" diye seslenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

"Gelecek endişesi taşıyan herkes üç hilale bel bağladı. Akdeniz'in hatıralarını, Karadeniz'in çırpınışını ve Ege'nin meydan okuyuşunu getirdiniz sefa geldiniz. 

Bayrak çekildiği yerde nazlı nazlı dalgalanıyor, sonsuza dek dalgalanacak. Milliyetçi hareket varsa umut vardır. 

Medeniyetler arasındaki çatışmaya Türk birliği hala umut olmaktadır. 

AKP tercihini yapmıştır, karanlık seçimini milletimizin gözü önünde gerçekleştirmiştir. Az kalsın PKK ve İmralı canisiyle gurur duyduklarını ilan edecekti. Onların gururu Mehmetçiğin kanını akıtan peşmergedir, bizim gururumuz sizlersiniz. 

Varsın AKP Barzani’yle övünsün. Varsın Kandil çetesinden medet umsun. Başbakan, varsın şeref kartını İmralı’ya gömsün, varsın dipsiz bölücülük kuyusunda çırpınarak kendine yol bulmaya çalışsın.AKP, teröristlerle onur kazansın, bize şehit analarının varlığı yeter. AKP, Oslo'da düşmanla masaya otursun, biz sizlerle olalım yeter. 

Siz bunlara bakmayın, mümtaz fertler bu salondadır. Milliyetçi hareket tarafı belli ve gözkamaştırıcıdır. MHP, 43 yılı geride bırakarak yola emin adımlarla devam etmektedir. MHP, Türkiye merkezli yeni bir medeniyet anlayışını kendisine hedef olarak seçmiştir. 

'BAŞBAKAN'IN 2071 HEDEFİ ALDATMACA' 

2023 projesini 1997 yılından bu yana gündeme getiren MHP'dir. Başbakan 2023 projesini kendisine maletmekten vazgeçmemektedir. 

Başbakan Erdoğan'ın 2071 hedefi aldatmacadır. Bu gidişle Malazgirt Zaferi'nin bininci yıl dönümünde Anadolu'da Türk milleti kalmayacaktır. Başbakanın 2071 hedefinde Türk milleti yoktur. Başbakanın 2071 hedefinde Türk yoktur, Türk vatanı da yoktur. 


'ÜLKÜCÜ VİCDANIN AĞIRLIK MERKEZİDİR' 

Ülkücü; Türk miletinin umududur, Türkçe duyan, Türkçe seslenen ve Türkçe bakandır. Ülkücü Bosna'da yıkılan ve yakılan hayallerin tamircisidir. Ülkücü, vefanın ve vicdanın ağırlık merkezidir. 

'OKYANUS ÖTESİNE TUTUNMADAN İKTİDAR OLACAĞIZ' 

Kendimiz kalarak, kendimiz olarak, benliğimizden, ülkülerimizden ve düşüncelerimizden ayrılmadan iktidar olunabileceğini inşallah göstereceğiz, inşallah kanıtlayacağız. Okyanus ötesine tutunmadan Türk milletinin iktidarını kuracağımızı mutlaka ispatlayacağız. 

Küresel ayak oyunlarına uyduluk yapmadan, emperyalistlerin dümen suyuna girmeden, değerlerimizi ve milletimizin varlık haklarını peşkeş çekmeden iktidara ulaşılacağını dosta da düşmana da göstereceğiz. 

Bu zor değildir. Bu imkânsız değildir. Ülkücü Cumhurbaşkanı, Ülkücü Başbakan ve Ülkücü Meclis başkanının aynı anda ve eşgüdüm halinde bulunması ve çalışması hayal değildir. 

Biz ya devlet ülküleşecek ya da ülkücüler devletleşecek desturunu yıllar öncesinde bunun için haykırdık. 

'VATANIMIZI TAKSİMAT YAPTIRTMAYIZ' 

Ölürüz de milletimizden vazgeçmeyiz. Ölürüz de bir tek insanımızdan taviz vermeyiz. Ölürüz de vatan toprakları üzerinde taksimat yaptırtmayız. Ve Ne Mutlu Türküm Diyene sözünden de asla ayrılmayız. 

'HAKLI ÇIKTIK...' 

Yaşadıklarımızdan ve çıkardığımız tecrübelerden, 3 Kasım 2002 tarihinde AKP’nin iktidara gelişi, bize göre Türk milletinin beşinci yıkım ve muhatap kaldığı tehdittir. AKP’nin neden olduğu buhran ve tehlikeler artık hiçbir şeye sığmayacak kadar ağırlaşmış ve fazlalaşmıştır. 

Sözde Kürt sorunu tanımından uzaklaşın, Türk milletinin eşit ve saygın fertlerini sorun olarak görürseniz olayların önünü alamazsınız, dedik, haklı çıktık. 

Bölücü militanların inlerini imha edin, Kandil’e Türk bayrağı dikin, aksi takdirde terör örgütünün dayatmalarıyla karşılarsınız dedik, haklı çıktık.

İmralı canisiyle görüşmeyin, müebbet hapis cezası almış terör suçlusunu muhatap almayın, Türk milletinin kudretini lekeletmeyin, aksi halde İmralı’yı siyasallaştırır ve örgütünü yönetmesini kolaylaştırırsınız dedik, haklı çıktık. 

Barzani’ye güvenmeyin, kediye ciğeri emanet etmeyin, Türkmenlerin hakkını koruyun, terörü himaye eden hayasızla görüşürseniz oyalanırsınız ve oyuncuğa dönerseniz dedik, haklı çıktık. 

AKP zihniyetine ne dediysek doğru çıktı. 

'BIRAKIN ÇÖZÜM KARŞITI DESİNLER' 

Türkiye’de Kürt sorunu yoktur. Tarihsel süreç içinde Türk milleti üzerinde oynanan oyunlar ve bölücülük kalkışması vardır. Sözde Kürt sorunu kanlı emperyalistlerin tuzağıdır. Sözde Kürt sorunu bölücü terörün hain ve kanlı eylemlerini sakladığı ihanet kılıfıdır. 

Türk milleti mozaik değildir. Türk milleti derin farklılıkların uyum ve ittifakıyla kurulmuş geçici ve gevşek bir topluluk değildir. 

Sözde Kürt sorunu Şark Meselesinin bir parçasıdır. Sözde Kürt sorunu Sevr paçavrasının özü ve esasıdır.

Üç Hilal teslim alınmadıktan sonra hain niyetler nefes alamayacaktır. Milliyetçi Hareket yıkılmadıktan sonra Türkiye çözülemeyecektir. Bizim, tarihi kökleri olan, kim ya da kimler tarafından aramıza sokulduğu belli olan iblis planlarını konuşmak şöyle dursun, dönüp de bakmamız bile kendimizi inkâr anlamına gelecektir. Bunun için bize çözüm karşıtı diyorlar, bırakın desinler. 

Milliyetçi Hareket Partisi, Kürt kökenli kardeşlerimizi sorun ve problem olarak gösterenlere müsamaha etmez. Ne var ki Kürt kökenli kardeşim de üzerinde oynanan oyunu artık görmelidir. 

Kendisi etrafında çevrilen dolapların farkında olmalıdır. Terör baronlarına izin vermemelidir. 

'TEHDİT ÇOK AÇIK' 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş esasları; Türk milletinin adı ve milli kimliği, tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek dil ülküleri alenen tartışılmakta ve yıkılmak istenmektedir. 

Kimliksiz, parçalı millet ve milleti bölünmüş devlet arayışları şerefsizce sürdürülmektedir. 

Başta milletvekilimiz Engin Alan olmak üzere mücadele kaharamanları parmaklıklar arkasına atılmıştır. Bugün durum çok ciddidir tehdit çok açıktır. 

Milliyetçi Hareket Partisi de, milli değerlerine, milli kimliğine, vatanına ve devletine, bayrağına ve bin yılın göz nuruna sonuna kadar sahip çıkacak aziz milletimize inanmakta ve bunun için de “Türk Milleti Sensiz Asla” diyerek kararlılık beyanında bulunmaktadır. 

MİLLİ MUTABAKAT 

Bu kapsamda 10. Olağan Büyük Kurultayımız vesilesiyle, belirlediğimiz şu milli mutabakat ve hususların herkes tarafından bilinmesini istiyor ve bunu temenni ediyorum: 

1- Türkiye devleti sokakta bulunmamıştır. Sokağa, teröre ve AKP’ye de teslim edilmeyecektir.

2- Türkiye Cumhuriyeti Devleti tektir, ülkesi ve milleti bir ve bütündür.

3- Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu ve sahibi topyekûn büyük Türk milletidir.

4- Türkiye Cumhuriyet Devleti’ne vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes; ırk, dil, din ve mezhep farklılığına bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türk milletinin eşit ve saygın fertleridir.

Milli varlığımızın temeli bu mensubiyet şuuru ve milli birlik ruhudur ve Türklük üst ve vazgeçilmez kimliğimizdir.

5- Türk milletine yeni kimlik ve isim arayışları, yeni vatandaşlık icatları boş ve nafile faaliyetler olarak kalmaya her zaman mahkûmdur.

6- Türk milleti varsa, Türkiye Cumhuriyeti Devleti de ilelebet payidar kalacaktır. Unutulmasın ki, Türkiye asla Türk milletsiz olamayacaktır.

7- Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve büyük Türk milletinin varlığına Türk milliyetçileri bir, iri ve diri olduktan sonra kimse son ihanet vuruşunu yapamayacak ve kâbus rüyaları gerçekleşmeyecektir.

8- Bu yüzden, Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in, hain emeller karşısında sessiz, duyarsız, tepkisiz ve hareketsiz kalması asla düşünülemeyecektir.

9- Türkiye bizimdir, bu aziz vatan hepimizindir ve bunun için haykırarak diyoruz ki; Türk Milleti Sensiz Asla."

Rüyada Haber görmek ne anlama gelir?

Rüyada görülen haber iki şekilde yorumlanır. Güzel haberler, mutluluğun ve şansın habercisidir. Kötü haberler ise uğursuzluğa işarettir.  Eğer ... devamı için tıklayın...

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Devlet Bahçeli kurultay konuşması
 
Ahmedinejad'ın zor günleri
 

Etiketler :

FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
 
 
YORUMLAR   Toplam yorum 0   Onay bekleyen 0  
 
 


Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
 
DİĞER HABERLER
 
 
Devlet Bahçeli kurultay konuşması
MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin 10. Olağan Büyük Kongresi'nde konuştu.
MHP'de Genel Başkan yine Bahçeli seçildi
Ankara Arena Spor Salonu'nda yapılan MHP'nin kurultayında Genel Başkan yine Devlet Bahçeli seçildi.
Koray Aydın yuhalandı !
MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin bugünkü kongrede en büyük rakibi olan Koray ...
MHP'de tuzak iddialarına yalanlama!
Koray Aydın'a açıktan destek veren Ümit Özdağ, MHP kongresiyle ilgili ...
 
 
Koray Aydın mı, Bahçeli mi?
Bugün genel başkanını seçecek olan MHP'de Devlet Bahçeli ile Koray Aydın ...
MHP Kurucu üyeleri 'Aydın' dedi
MHP Kurucu Üyesi Mevlit Dedeoğlu, bugün yapılacak olan kongre de Genel ...
MHP'de Kurultay heyecanı
Bugün yapılacak kurultayda Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin yanı sıra 10 ...
Bahçeli MİT'e sordu; Ajan mıyım?
Devlet Bahçeli avukatı aracılığıyla MİT'e ajan olup olmadığını sordu.
 
 
Vural'dan Tarhan'a sert yanıt
MHP'li Milletvekili Oktay Vural, Emine Ülker Tarhan'ın sözlerine yanıt verdi.
Koray Aydın seçilirse ne yapacak?
MHP kongresi öncesi en güçlü aday konumundaki Koray Aydın, seçildiği takdirde ...
Bahçeli'den 29 Ekim tartışmalarına sitem
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına ...
Devlet Bahçeli'nin promter denemesi
MHP Genel Başkanı Devlat Bahçeli, kağıt yerine ilk kez promter kullandı ...
 
 
 
Acun Ilıcalı Kurtlar Vadisi Pusu'yu fena dağıttı!

Acun Ilıcalı Kurtlar Vadisi Pusu'yu fena dağıttı!

GÜNÜN MANŞETLERİ
 
 
İstanbul Ümraniye'de yangın çıktı!
Ak Parti'de Davutoğlu'nu şok eden karar
Beşiktaş Kayseri'yi gole boğdu! Maç özeti
Erdoğan'dan ABD'ye PYD/YPG resti!
Meral Akşener'den karşı hamle geliyor!
8 Şubat'ta kar tatili olan iller açıklandı!
Bülent Arınç Ankara'da ofis mi tuttu
Erdoğan'ın korumaları kriz çıkardı!
İşte Survivor 2016 Gönüllüler Takımı
İşte Survivor 2016 Ünlüler Takımı
 
 
Acun Ilıcalı Kurtlar Vadisi Pusu'yu fena dağıttı!

Acun Ilıcalı Kurtlar Vadisi Pusu'yu fena dağıttı!

1 / 20
ÖNE ÇIKANLAR
 
 
Galatasaray Anderlecht maçı hangi kanalda?
Taşeron işçi haberleri (son haberler)
Kiraz Mevsimi 9. Bölüm fragmanı ve bölüm tüyoları
Erdoğan 26 ili tüm ilçeleriyle aldı
Bu yıl Ramazan Bayramı namazı saat kaçta kılınacak? bayram namazı 2014!
Bayram namazı nasıl kılınır? (bayram namazı videolu anlatımı)
2014 il il Bayram Namazı vakitleri! - (Ankara, İstanbul Bayram namazı saatleri)
Kadir Gecesi mesajları burada! Tıkla - (Kadir Gecesi cep telefonu mesajları)
İstanbul iftar sahur vakitleri- (ankara iftar sahur vakti öğren 2014)
Serdar Ortaç Ahmet Kaya iddialarına böyle isyan ettti - Video
 
 
 
 
© Copyright 2011 Habera.com
• Künye
• Bize Ulaşın
• Reklam
• Tüm Haberler
• Sitene Haber Ekle
 
Haber
 
Foto Galeri
 
Video Galeri
 
Etiketler
   
 
• Gündem
• Siyaset
• Ekonomi
• Spor
• Magazin
• Dünya
• Yaşam
• Medya
• Magazin
• Yaşam
• Spor
• İnternet
• erororr
• Siyaset
• asd
• Medya
• Haber
• Magazin
• Spor
• Müzik
• Eğlence
• Komedi
• Sinema
• Şans Topu
• pkk
• şehit
• fenerbahçe
• mhp
• galatasaray
• terör
• Şırnak
• kaza haberleri
adssad